Office Plus

8 ATRAKCYJNYCH STYLÓW, W JAKICH MOŻNA URZĄDZIĆ BIURO

Biuro w stylu loft, a może skandynawskim? Nie wiesz, jak urządzić biuro by jak najlepiej pełniło swoje funkcje? Ważne, by przestrzeń tę zaaranżować w przemyślany sposób. Dobrze, by wystrój biura podnosił zadowolenie pracownika. Dzięki temu godziny spędzone w pracy nie będą traktowane przez niego tylko jako przykry obowiązek. Wystarczy, że podczas urządzania biura uwzględnisz wszystkie potrzeby i zadbasz o przyjemną atmosferę. Jaki styl biura wybiersz?

Biuro w stylu loft

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoi pracownicy mieli swobodę i dostęp do dużej przestrzeni, zdecyduj się na biuro w stylu loft. Otwarta przestrzeń sprzyja pracom projektowym, przy których istotna jest dobra komunikacja. Pamiętaj jednak, że w każdej pracy zdarzają się sytuacje, które wymagają głębokiego skupienia, co nie zawsze można osiągnąć pracując w biurze loftowym, które wypełniają inni pracownicy. Z myślą o takich przypadkach, przy projektowaniu biura zadbaj o stworzenie wyciszonych stref. Świetnym rozwiązaniem będzie zainstalowanie ekranów akustycznych. We wnętrzu tym nie powinno też zabraknąć funkcjonalnych mebli, do których należą metalowe regały.

Biuro industrialne

Styl loft i industrialny bardzo często są ze sobą utożsamiane, jednak można wskazać na kilka istotnych różnic między nimi. Biuro industrialne, podobnie jak to w stylu loft wyróżnia duża otwarta przestrzeń. W przypadku stylu industrialnego na pierwszy plan wysuwa się jednak surowość. Design takiego biura inspirowany jest fabrykami, stąd nie może zabraknąć w jego wnętrzu cegły, betonu lub kamienia. Dominujące barwy, jak szarość i czerń są zdecydowanie bardziej chłodne, ale dzięki drewnianym meblom i dodatkom w postaci regałów z książkami można sprawić, że biuro industrialne będzie nie tylko modne, ale i funkcjonalne.

Biuro w stylu skandynawskim

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić biuro, by stworzyć przestrzeń przyjazną dla pracowników, warto wziąć pod uwagę także styl skandynawski. Biuro w stylu skandynawskim, podobnie jak inne wnętrza zaaranżowane w ten sposób wyróżnia przede wszystkim prostota, którą uzyskasz dzięki użyciu naturalnych surowców. Dominująca biel i lekkie, minimalistyczne meble nadadzą wnętrzu przestronności. Nie oznacza to jednak tego, że w biurze tym nie znajdziesz innowacyjnych rozwiązań. Przemyślana aranżacja biura w stylu skandynawskim i umieszczenie w nim pneumatycznych biurek, oraz regulowanych krzeseł pozwala zwiększyć jego ergonomiczność.

Biuro w stylu nowoczesnym

Wielu przedsiębiorców, urządzając swoje biuro, decyduje się na styl nowoczesny. Jest to trend dominujący przede wszystkim w prywatnych gabinetach, które odwiedzają klienci. Biuro w stylu nowoczesnym charakteryzują proste formy i stonowana kolorystyka – najczęściej biel i czerń. Wnętrza zaaranżowane właśnie w tym stylu są doskonale oświetlone, co pozwala osiągnąć wrażenie większej przestrzeni. Przestrzenie biurowe w stylu nowoczesnym wyróżnia także duża ilość przeszkleń. Mogą one wyznaczać granice pomiędzy różnymi strefami. Wśród surowców dominujących w tej przestrzeni, często można natknąć się także na metal, z którego wykonano na przykład wykończenia mebli.

Biuro w stylu retro

Chcesz, by przestrzeń Twojego biura różniła się od innych? Zdecyduj się na biuro w stylu retro. Jak urządzić biuro właśnie w tym stylu? W tym celu doskonale sprawdzą się wszelkie dodatki, które na myśl przywodzą lata 50., 60. i 70. XX wieku. Należą do nich m.in. metalowe stojaki na kwiaty, lampy z abażurami nawiązujące swoją stylistyką do epoki PRL, a także wzorzyste dywany i plakaty na ścianę sprzed lat. Dzięki panującym trendom z łatwością znajdziesz je w wielu sklepach, lub wśród antyków. Do kultowych mebli z tamtych czasów na pewno zaliczają się także fotele „chierki” lub „liski”. Umieszczone w biurze nadadzą niepowtarzalny klimat we wnętrzu. Możesz je ustawić na przykład w strefie przeznaczonej do odpoczynku.

Biuro w stylu glamour

Dla tych, którym zależy na tym, by wnętrze biura przyciągało pracowników i klientów swoim blaskiem, najlepszym rozwiązaniem będzie styl glamour. Stylistyka ta pozwala na zestawienie współczesnego designu z elementami nawiązującymi do barokowych zdobień. Błyszczące powierzchnie w zestawieniu z matem – właśnie po tym rozpoznasz biuro w stylu glamour. We wnętrzu tego typu nie może zabraknąć także złotych dodatków, które nadają wrażenia luksusu. Do charakterystycznych dla tego stylu zdobień, warto też dodać pikowania, które pojawiają się jako częsty element wykończenia kanap i foteli w stylu glamour.

Klasyczne biuro

Wiele osób nadal chętnie decyduje się na klasyczne biuro. Z pewnością każdy potrafi wskazać kilka elementów typowych dla takiego rozwiązania. By urządzić biuro w takim stylu, przede wszystkim należy pamiętać o tym, by w centralnym miejscu ustawić biurko. Poza nim powinny znaleźć się też regały z książkami i zawieszone na ścianie fotografie lub obrazy. Wszystko to w stonowanej kolorystyce, która zwiększa funkcjonalność tego pomieszczenia.

Biuro w stylu angielskim

By zapewnić swoim pracownikom poczucie stabilność, możesz postawić na biuro w stylu angielskim. Wysokiej klasy meble, które robią wrażenie swoją elegancją, nadają całemu wnętrzu majestatycznego charakteru. Dla niektórych takie rozwiązanie może być zbyt przytłaczające, jednak projektowanie biur zgodnie z najważniejszymi zasadami pozwala osiągnąć efekt, który nie tylko będzie zachwycał, ale też sprawdzi się jako doskonała przestrzeń biurowa.

Myślisz nad tym, w jakim stylu urządzić biuro, nad którego projektem właśnie pracujesz? A może zależy Ci na tym, by odmienić przestrzeń, w której pracujesz już od lat? Biuro w stylu industrialnym, nowoczesnym, a nawet klasycznym – każde z tych rozwiązań daje wiele możliwości i pozwala stworzyć miejsce przyjazne dla wszystkich pracowników. Jeśli planujesz urządzenie biura i nie masz pewności, na który ze stylów się zdecydować, nasi doradcy pomogą stworzyć projekt na miarę Twoich potrzeb. Korzystając z naszych usług możesz stworzyć biuro, które nie tylko będzie odpowiadało potrzebom pracowników, ale pozwoli także utrzymać spójność wizerunku Twojej firmy.