Office Plus

ILE KOSZTUJE PROJEKTOWANIE BIURA?

Samodzielne projektowanie wnętrz nie jest dobrym pomysłem nawet w przypadku mieszkania. Zaprojektowanie biura jest jeszcze większym wyzwaniem i wymaga maksymalnego połączenia estetyki i funkcjonalności. Biuro oprócz miejsca pracy, musi być też najlepszą wizytówką firmy. Ile kosztuje projekt wnętrza biurowego? Od czego zależą ceny i na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu współpracy z projektantem? 

Projekt wnętrza biurowego – etapy realizacji 

Podstawowa wiedza na temat projektowania wnętrza nie wystarczy do tego, by stworzyć praktyczną, wygodną i reprezentacyjną przestrzeń w zakładzie pracy. Znajomość pewnych rozwiązań dotyczących optycznych zmian w pomieszczeniu jest oczywiście pomocna podczas konsultacji ze specjalistami. Jednak to właśnie im – doświadczonym firmom projektowym – warto powierzyć wszystkie etapy realizacji. Składają się na nie: 

  • przygotowanie i omówienie koncepcji, 
  • zaprojektowanie wnętrza – pełna dokumentacja z wizualizacjami i szczegółami, 
  • wdrożenie koncepcji (prace fizyczne).

Profesjonalni projektanci uwzględniają nie tylko właściwy wybór, stworzenie czy zagospodarowanie mebli biurowych, ale zapewniają także ich dostawę i montaż. Zajmują się pracami instalacyjno-budowlanymi, aranżują zieleń i gwarantują kompleksową opiekę techniczną. Wszystkie te działania wpływają na koszt projektu wnętrza biurowego. Ostateczna cena uwarunkowana jest natomiast kilkoma innymi czynnikami, przedstawionymi poniżej. 

Od czego zależy koszt projektu wnętrza biurowego?

Wiedza, doświadczenie, poświęcony czas i stworzenie planu aranżacji przez projektantów wymagają nakładu finansowego. Ale ile dokładnie kosztuje cały projekt wnętrza biurowego? Każda sytuacja jest inna, dlatego inna jest również jej wycena. Wpływają na nią: 

  • wybór materiałów i mebli,  
  • powierzchnia biura, 
  • wybór kolorów, 
  • ogólny budżet klienta przeznaczony na realizację projektu.

Każdy klient ma inne oczekiwania, stąd różnice w aranżacjach i ostatecznie – kosztach. Biuro typu open space jest znacznie tańsze niż biuro z wydzielonymi pomieszczeniami. Do kosztów projektu należy wliczyć też różnice w cenach mebli i dodatkowych akcesoriach. Im bardziej nowoczesne i designerskie, tym droższe. Warto również zwrócić uwagę, że w branży projektowania wnętrz cenie podlegają nawet kolory. Urządzanie biura jest jednak zależne przede wszystkim od budżetu, który klient chce na to przeznaczyć. Chociaż projektowanie wnętrza to wymagająca inwestycja, tylko z pomocą architektów można uniknąć błędów i niepraktycznych rozwiązań. 

Kompleksowy projekt wnętrz biurowych

W celu poznania orientacyjnej ceny wymarzonego biura lub gabinetu, trzeba więc skonsultować się z architektami. Projekty obejmują nie tylko wnętrza biurowe, ale też instytucje publiczne. Oddziały Office Plus zlokalizowane są w kilku miastach Polski (tj. Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Poznań, Opole) – w każdym z tych miejsc można spotkać się, by bezpośrednio przeanalizować lub rozpocząć planowanie aranżacji biura.