Office Plus

MODNE BIURO, JAK TO ZROBIĆ BY NIE PRZESADZIĆ?

Jak urządzić modne biuro, by stworzyć przyjazną przestrzeń do pracy? Organizacja bieżących obowiązków w biurze jest dużo łatwiejsza wtedy, gdy meble biurowe oraz sprzęt są dostosowane do charakteru prowadzonej działalności. Dlatego urządzanie biura zarówno małego, jak i dużego jest niezwykle ważne. Jak zatem stworzyć ergonomiczne i modne biuro oraz na jakie dodatki postawić? 

Ergonomiczne biuro 

Ergonomiczne biuro w ulubionym stylu zapewni komfort pracy. Podpowiadamy, jakie możliwości stwarza modne biuro bez względu na jego powierzchnię. Ciekawym pomysłem, który lepiej zorganizuje codzienną pracę jest aranżacja biura na kąciki lub strefy. Najbliżej okien lub w centralnym miejscu postawmy stoły lub biurka. Dostęp do naturalnego światła korzystniej wpływa na efekty naszej pracy. Przy ścianach, wszędzie tam, gdzie są kontakty dobrze jest ulokować sprzęt biurowy, taki jak drukarki czy skanery. Modne biuro nie istnieje bez kącika kawowego! Znajdźmy dogodne miejsce na ekspres do kawy, czajnik elektryczny i filiżanki. Jeżeli starczy miejsca, pamiętajmy o tym, by urządzić mini strefę dla klientów i gości. Z pewnością będzie milej omawiać szczegóły oferty przy stoliku kawowym i wygodnych fotelach niż przy tradycyjnym biurku. 

Wyposażenie biura

Jakie powinno być wyposażenie biura? Zastanawiasz się, jakie wybrać meble do biura, tak by zadbać o komfort swojej pracy i przy okazji dobre samopoczucie? Warto postawić na meble o prostej formie i uniwersalnym designie. Chodzi o to, by stoły były wygodne, a przy tym pomieściły wszystkie sprzęty i akcesoria, których potrzebujesz na co dzień. Trzeba zwrócić uwagę na solidną konstrukcję. Siedząc przy biurku lub stole, musimy czuć się pewnie, tak aby każdy nasz ruch nie zakłócał stabilności mebla. Jeżeli spędzasz osiem godzin przy komputerze, zadbaj o komfortowe krzesło. W biurze nie może zabraknąć szafek lub regałów na materiały, dokumenty i pomoce, z których korzystasz podczas pracy. Nie zapominajmy o właściwym oświetleniu. Zarówno lampy sufitowe, jak i lampki na biurko warto wyposażyć w energooszczędne żarówki o zimnej barwie światła, która sprzyja koncentracji uwagi na pracy

Wybór kolorów ma znaczenie

Projektowanie biura dobrze jest rozpocząć od wyboru kolorów oraz stylu, w jakim chcielibyśmy aranżować wnętrze. Nowoczesne inspiracje zachęcają do odpowiednio skomponowanej palety barw, która dobroczynnie wpływa na zmysły i chęć do pracy. Jasne kolory wprowadzają ciepłą atmosferę. Dlatego dobrze jest łączyć ze sobą ściany, na przykład w odcieniu migdałowych płatków z sosnowymi meblami. Aby nie popaść w stagnację, dobrze jest ożywić wnętrza ciekawymi dodatkami.

Modne dodatki do biura

Projektując eleganckie biuro, nie zapominajmy o dodatkach, które dodadzą wnętrzom oryginalnego charakteru! Ciekawym pomysłem są zielone kwiaty oczyszczające powietrze, takie jak bluszcz czy paprocie. Ściany możesz udekorować nowoczesnymi obrazami i plakatami nawiązującymi do charakteru działalności lub hobby. Na półkach nie powinno zabraknąć organizerów ułatwiających przechowywanie dokumentacji. A tablica korkowa może Ci skutecznie przypominać o nadchodzących projektach. Jeżeli interesuje Cię nowoczesne projektowanie biur, proponujemy najciekawsze propozycje aranżacji wnętrz!

Podsumowanie

Dzięki naszym wskazówkom aranżacja biura może być dla Ciebie przyjemnym i kreatywnym procesem. Podczas tworzenia swojej przestrzeni do pracy nie zapominaj o takich elementach jak dodatki do biura i wyposażenie biura. Zaaranżuj modne biuro razem z nami!