Blog

Muzyka do pracy. Jaka muzyka sprzyja kreatywnemu myśleniu?

Jeśli zastanawiasz się, jaka muzyka do pracy jest najlepsza, prawdopodobnie nie zaliczasz się do grona osób, które podczas wykonywania obowiązków zawodowych preferują bezwzględną ciszę. Czy wiesz, że muzyka do pracy przy komputerze może różnić się od tej, która może poprawić nastawienie podczas wykonywania pracy fizycznej? Sprawdź jak muzyka w pracy wpływ na Twoją psychikę!

Biuro zero waste. Jak zadbać o środowisko w miejscu pracy.

Ekologiczne biuro pomaga w ochronie środowiska, ale także pozytywnie wpływa na finanse firmy. Oszczędzisz wodę i energię, odciążając jednocześnie Twój budżet i naszą planetę. Zadbaj o środowisko zarówno w domu, jak i w pracy! Spraw, by Twoją firmę wyróżniała nie tylko aranżacja biura, ale i chęć dbania o środowisko. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci, czym jest podejście zero waste w biurze i jakie wiążą się z nim korzyści.

Recepcja. Jak ważne jest to miejsce?

Myślenie, że recepcja hotelowa jest wyłącznie miejscem obsługi gości i poczekalnią dla nich, to błąd. Recepcja to tak naprawdę wizytówka - to tam zaczyna się pierwszy kontakt gościa z marką hotelu. Znaczenie ma więc każdy detal związany zarówno z funkcjonalnością wyposażenia, jak i z jego estetyką. W tym tekście podpowiemy jak powinna wyglądać nowoczesna recepcja i dlaczego.

Modne biuro, jak to zrobić by nie przesadzić?

Jak urządzić modne biuro, by stworzyć przyjazną przestrzeń do pracy? Organizacja bieżących obowiązków w biurze jest dużo łatwiejsza wtedy, gdy meble biurowe oraz sprzęt są dostosowane do charakteru prowadzonej działalności. Dlatego urządzanie biura zarówno małego, jak i dużego jest niezwykle ważne. Jak zatem stworzyć ergonomiczne i modne biuro oraz na jakie dodatki postawić? 

Ergonomia pracy. Przeżytek czy kluczowy aspekt funkcjonowania w biurze?

Ergonomia pracy to wyjątkowo obszerne zagadnienie, które część pracodawców skrupulatnie zgłębia, podczas gdy inni uważają je za grę niewartą świeczki. Która strona ma rację? Czy ergonomia w miejscu pracy może zmienić życie pracowników na lepsze? W tym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości. 

Urządzamy gabinet szefa - przydatne porady

Gabinet szefa to miejsce, w którym odbywają się spotkania biznesowe, negocjacje czy podpisywanie kontraktów. O czym należy pamiętać, gdy planujemy przestrzeń w gabinecie szefa? To pomieszczenie, które w pewien sposób reprezentuje całą firmę, dlatego ważne jest jego staranne zaplanowanie. Dobrze, by zostało zaprojektowane w sposób, który wskazuje na ład, solidność oraz odpowiedzialność. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym podpowiadamy, na jakie kolory oraz meble do gabinetu szefa warto się zdecydować. 

Jak urządzić biuro dla niewielkiej firmy?

Przestrzeń biurowa to miejsce, które powinna posiadać każda - nawet niewielka firma. Jak urządzić biuro, by spełniało najważniejsze funkcje? Zanim przejdziesz do czynności, jaką jest aranżacja małego biura, zastanów się, w jakim celu najczęściej będziesz z niego korzystać. Jeśli nie wiesz, jak umeblować małe biuro i zadbać o jego wystrój, skorzystaj z naszych porad.

8 atrakcyjnych stylów, w jakich można urządzić biuro

Biuro w stylu loft, a może skandynawskim? Nie wiesz, jak urządzić biuro by jak najlepiej pełniło swoje funkcje? Ważne, by przestrzeń tę zaaranżować w przemyślany sposób. Dobrze, by wystrój biura podnosił zadowolenie pracownika. Dzięki temu godziny spędzone w pracy nie będą traktowane przez niego tylko jako przykry obowiązek. Wystarczy, że podczas urządzania biura uwzględnisz wszystkie potrzeby i zadbasz o przyjemną atmosferę. Jaki styl biura wybiersz?

Praca w warunkach outdoorowych

Większość pracowników, która pracuje w trybie home office nie może doczekać się powrotu do biura. Jednak czy praca w czterech ścianach, przy biurku w mało atrakcyjnej przestrzeni będzie motywująca? Czy sprawi, że nagle staniemy się bardziej efektywni i produktywni? A co stałoby się, gdybyśmy naszą pracę przynajmniej częściowo przenieśli w naturalne warunki, czyli pracowali na biurowym tarasie, balkonie czy w ogródku?

O biurze przystosowanym do nowych warunków post-covidowych

Wiele firm wysłało tymczasowo pracowników na home office, część zawiesiła działalność stacjonarną, w pełni przerzucając się na system pracy zdalnej. Sytuacja powoli wraca do normy, jednak jedno wiemy na pewno: praca w biurze w dobie koronawirusa nie będzie już taka, jak wcześniej. Jak przystosować biuro do nowych warunków? Czego oczekują pracownicy? Z jakimi problemami borykają się pracodawcy? O tym w naszym artykule.

Ile kosztuje projektowanie biura?

Samodzielne projektowanie wnętrz nie jest dobrym pomysłem nawet w przypadku mieszkania. Zaprojektowanie biura jest jeszcze większym wyzwaniem i wymaga maksymalnego połączenia estetyki i funkcjonalności. Biuro oprócz miejsca pracy, musi być też najlepszą wizytówką firmy. Ile kosztuje projekt wnętrza biurowego? Od czego zależą ceny i na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu współpracy z projektantem? 

Jak zaprojektować nowoczesne i funkcjonalne biuro?

Funkcjonalne biura to zagadnienie, które w ostatnich latach zyskało ogromną popularność wśród pracodawców. Liczne badania dowodzą, że dobrze zorganizowane miejsce pracy ma korzystny wpływ na zdrowie, samopoczucie i wydajność pracowników. To dlatego nowoczesne biura posiadają strefy pracy cichej, pokoje wypoczynku i wiele innych innowacji, o których dowiesz się z naszego artykułu.

Lekcja o produkcie. Hałas opanowany.

Wstawić biurka i fotele obrotowe do wnętrza to nie sztuka. Jednak zagospodarować przestrzeń tak, aby uniknąć efektu sztampowego biura to już lekkie wyzwanie. Zastosowanie we wnętrzu biurek "otulonych" panelami akustycznymi to jedno z rozwiązań, które idealnie sprawdzi się zarówno na dużej, otwartej przestrzeni jak również w małych wnętrzach, gdzie trzeba zmieścić kilka stanowisk pracy.

Retrofuturyzm we wnętrzach biurowych

Retrofuturyzm – trend w sztuce prezentujący nawiązania do dawnych wyobrażeń przyszłości. Charakteryzuje go połączenie retro estetyki z futurystycznymi technologiami i koncepcjami. Trend ten pojawiał się zarówno w projektach graficznych jak i architekturze, modzie, filmie i literaturze. Trend odnosi się zarówno do wyobrażeń przyszłości jak i historii alternatywnej.

Lekcja o produkcie. Salonowy fotel.

Skąd ten pociąg do miękkich mebli w przestrzeniach komercyjnych i publicznych? Wiele razy pisaliśmy o tym jak bardzo ludzie potrzebują namiastki domowej atmosfery poza murami własnego domu. Ta potrzeba jest coraz większa a przestrzenie biurowe coraz częściej przypominają pomieszczenia w domu.

Agile i co dalej

Co to jest Agile? Trend czy transformacja sposobu pracy? To dzięki przestrzeniom w wymiarze agile stymulujemy pracowników do ciągłego rozwoju, pobudzamy ich kreatywność, zachęcamy do działania.

4 najnowsze trendy w hotelowym designie

Omawiając trendy w hotelowym designie nie można pominąć kontekstu Covid-19. Aranżacja hoteli to już nie tylko zabawa kolorem i formą czy podążanie za nowinkami – to także konieczność dostosowania wnętrz do nowych zasad higieny i bezpieczeństwa – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Czym będzie charakteryzował się design hoteli w dobie post-covid? Większym niż do tej pory podziałem na funkcjonalne strefy oraz automatyzacją systemów.

Sukces dobrze zaprojektowany

Dobrze zaprojektowane biuro to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim całego procesu projektowego, w którym komfort użytkowników przestrzeni jest najważniejszy. Pracownicy, którzy czują się komfortowo w swoim miejscu pracy są bardziej efektywni i produktywni. Od czego zatem zacząć? Jak zaprojektować biuro?

Kolory w przestrzeni biurowej – co jest ważne, a czego unikać?

Na jaki kolor pomalować biuro? Oto podstawowe pytanie! Wybór kolorów do biura to wbrew pozorom nie tylko kwestia estetyczna. Trzeba zwrócić też uwagę na wpływ kolorów na psychikę człowieka. Kolor może wpływać na nastrój, pobudzać myślenie i przekładać się na wydajność pracy. Źle dobrane kolory z kolei powodować mogą senność, zmęczenie czy rozdrażnienie. Jakie kolory ścian do biura będą zatem najlepsze?

Sukces dobrze zaprojektowany. 4 kroki do idealnej przestrzeni

Jak urządzić biuro i co wziąć pod uwagę? W procesie projektowania i realizacji przestrzeni biurowej i komercyjnej, warto wdrożyć metodę fit-out. W Office Plus obejmuje ona analizę środowiska pracy, projekt, prace budowlano-remontowe i kompleksowe wyposażenie wnętrz. Każdy z tych obszarów działa oddzielnie, jednak połączenie wszystkich pozwala na stworzenie idealnej przestrzeni biurowej w stu procentach spełniającej oczekiwania. Dobrze zaprojektowane biuro to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim komfortu i produktywności pracowników.

Projekt na nowy start - darmowe porady architekta

Sytuacja epidemii zaskoczyła nas wszystkich. Z dnia nadzień zostaliśmy zmuszeni do izolacji i zmiany trybu pracy na zdalną. Chyba każdy z nas tęskni już za spotkaniami z ludźmi, rozmowami twarzą w twarz i wspólnym omawianiu planów. Wierzymy, że nastąpi to już za chwilę. Dlatego chcemy pomóc firmom i ich pracownikom w powrocie do ich biur i miejsc pracy. Warto zadbać o to, aby aranżacja wnętrz była po powrocie jak najbardziej funkcjonalna i komfortowa.

Człowiek jest najważniejszy

Na rozwój firmy wpływa niewątpliwie efektywność i pomysłowość jej pracowników. W tym celu ewoluują metody pracy. Zmienia się również projektowanie przestrzeni biurowej, która ma za zadanie wspierać nowe sposoby organizacji pracy, zwiększać wydajność, kreatywność i komunikację między ludźmi. To właśnie kryje za sobą nowoczesne pojęcie ergonomia stanowiska pracy. Co to oznacza w praktyce? Co to jest ergonomia pracy i czy projektowanie biur musi ją uwzględnić?

Biuro multikulti. Jak zaprojektować przestrzeń, która łączy pokolenia?

Przestrzeń biurowa powinna być zaprojektowana z rozwagą. Biuro zwykle aranżuje się tak, by sprzyjało pracy – warto jednak, by wspomagała ona kreowaniu nowych, niecodziennych pomysłów. Jak sprostać tym oczekiwaniom w kontekście nowych pokoleń, które mają inne oczekiwania i wymagania względem zatrudniających ich firm? Jak wygląda przestrzeń biurowa dla pracowników nowej generacji? Odpowiadamy!

Jak wybrać firmę, która zajmie się aranżacją i wyposażeniem biura?

Czy kiedykolwiek słyszałeś o usłudze fit-out biura? To kompleksowa usługa polegająca na zaprojektowaniu i wyposażeniu przestrzeni biurowej w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadała potrzebom pracowników i specyfice przedsiębiorstwa.

Przenikanie – nowe spojrzenie w aranżacji wnętrz.

Trendy wyszły z roli. Nie są już wytyczną. Kompasem wiodącym w jednym kierunku. Stały się jedynie i aż źródłem inspiracji dla projektanta. I narzędziem w sprawnych dłoniach. Trendy w aranżacji wnętrz 2020 przenikają się z tymi co były. I z tymi, co nastąpią.

Nowe spojrzenie na projektowanie i trendy w aranżacji wnętrz 2020

Trendy wyszły z roli. Nie są już wytyczną. Kompasem wiodącym w jednym kierunku. Stały się jedynie i aż źródłem inspiracji dla projektanta. I narzędziem w sprawnych dłoniach. Trendy w aranżacji wnętrz 2020 przenikają się z tymi co były. I z tymi, co nastąpią.

Lifting biura: inspiracja dostępnymi zasobami

Chcesz na konkretnym przykładzie dowiedzieć się, na czym polega lifting biura (inaczej określany jako fit out biura)? Pierwszą zasadą w projektowaniu liftingu przestrzeni biurowej jest optymalne wykorzystanie dostępnego wyposażenia. Tak było również w tym przypadku. Grupa marketingowa AdNext musiała się przeprowadzić. I to szybko. Niestety do wynajętej powierzchni biurowej, z zastanym wyposażeniem, które niekoniecznie realizowało potrzeby zespołu. Potrzebna była metamorfoza obiektu, czyli lifting biura w naszym wykonaniu.

4 czynniki poprawiające jakość pracy w biurze

Idealnie zaaranżowana przestrzeń biurowa czasem realizuje sprzeczne potrzeby, ale z pewnością wpływa na efektywność pracownika. Ułatwia komunikację, przepływ informacji i dokumentów wypływające z pracy w grupie, a zarazem daje poczucie intymności, niezbędne do zadań, wymagających skupienia. Pozwala się wyłączyć na czas ich realizacji i ponownie płynnie włączyć do pracy w zespole. Jak to osiągnąć?

Business Model Canvas

W ciepły majowy poranek grupa studentów Zarządzania i Inżynierii Produkcji warszawskiej SGGW wraz ze swoim opiekunem Panią dr inż. Anną M. Klepacką odwiedziła warszawski oddział Office Plus. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach zajęć z piątego roku studiów poświęconych budowaniu modeli biznesowych.

Biuro na święta

Czy na czas Świąt Bożego Narodzenia, a nawet do 6 stycznia powinno się zamknąć biuro na cztery spusty?

W biurze jak w domu…

Biuro w domu? Czy może dom w biurze? Podczas trzeciego Forum Dobrego Designu, które w pierwszej połowie grudnia odbyło się w Warszawie, poruszano szereg zagadnień dotyczących projektowania i wzornictwa przemysłowego. Jedna z ciekawszych dyskusji, zatytułowana „W biurze jak w domu, w domu jak w biurze”, dotyczyła przyszłości aranżacji wnętrz biurowych. Zastanawiano się nad postępującym od lat trendem upodabniania miejsc pracy do wnętrz mieszkalnych, a także nad coraz częstszym organizowaniem miejsc pracy w domu. Te dwa kierunki z roku na rok stają się coraz bardziej wyraźne, co nie pozostaje bez wpływu na sposób działania przedsiębiorstw.

Jak pracują kolory?

Pytanie o to, jaki kolor do biura wybrać, jest jednym z najważniejszych przy urządzaniu przestrzeni pracy. Naukowcy od lat badają, jak kolory w biurze wpływają na pracowników. Dzisiaj już wiadomo, że losowo wybrana paleta barw nie sprzyja zarówno efektywności pracy, jak i nastrojom zespołu. I chociaż gusta mogą być różne, większość osób w podobny sposób reaguje na określone kolory, a odpowiednio skomponowane barwy mogą wpłynąć na zadowolenie i produktywność każdego pracownika. Przeczytaj więcej i dowiedz się, jak kolory ścian wpływają na samopoczucie.

Powiększamy nasz zespół

Ostatnie tygodnie są w Office Plus bardzo pracowite. Już wiemy, że tempo i ilość pracy nie zmniejszy się, aż do świąt Bożego Narodzenia. I chociaż ta intensywność zbiega się ze zwiększeniem naszych zespołów o nowych pracowników, to efekt może być tylko jeden!

Świat na 230 obrazach i fotografiach

„Piksele świata” – pod takim tytułem powstała ekspozycja 230 obrazów olejnych i fotografii (w formacie 20×20 cm), inspirowanych 26 krajami świata. Wstawa jest podsumowaniem dotychczasowych podróży Dagmary Kwiatek-Kamińskiej (www.dagmarakwiatek.republika.pl) i Krzysztofa Kamińskiego (www.krzysztof-kaminski.com) – niezwykłych podróżników i artystów, których szlak przeciął się i połączył dopiero przed dwoma laty.

Czy wizualizacja kłamie?

Coraz częściej aranżację wnętrz poprzedza wizualizacja biura, która pokazuje planowany efekt końcowy. Choć coraz lepsza jakość renderów cieszy oko, to można spotkać się z opinią, że nadmiernie udoskonalają one rzeczywistość, czy mówiąc dobitniej – kłamią! Czy tak jest naprawdę? Kiedy wizualizacja biura bywa pomocna, a kiedy nie?

Narodowe Forum Muzyki otwarte!

Narodowe Forum Muzyki to jedna z największych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji ostatnich lat. Wyjątkowy projekt, majestatyczna bryła i niepowtarzalne wnętrze zyskały rozgłos na długo przed oficjalnym otwarciem. Office Plus miało przyjemność współtworzyć wnętrza NFM.

Eleganckie i nowoczesne biura w zasięgu możliwości!

Dzisiejsze czasy rządzą się swoimi prawami. Coraz więcej firm woli postawić na nowoczesne i eleganckie biuro, które będzie spełniać potrzeby pracowników, ale też firmy jako organizacji. Niekiedy decyzja o aktualizacji wizerunku firmy w oczach pracowników i kontrahentów wiąże się z reorganizacją dotychczasowego stylu aranżacyjnego. Specjaliści od urządzania wnętrz mają pełne ręce roboty, gdy w grę wchodzi wykonanie tego typu usługa. Ostateczny efekt wart jest jednak zachodu - nowoczesne biura to komfort, ergonomia i wizytówka firmy. Ale czym właściwie jest nowoczesne biuro i od czego zacząć jego aranżację?

Urządzanie biur dla każdego rodzaju firmy

Szukasz inspiracji i chcesz wiedzieć, jak urządzić biuro? Istnieje przynajmniej kilka skutecznych metod, którymi należy się kierować przy urządzaniu pomieszczeń biurowych dla firmy. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z prężnie działającym koncernem, czy też z małą firmą, świadczącą usługi dla niewielkiej grupy klientów, na początku trzeba stworzyć projekt.

Kompleksowe urządzanie gabinetów

Jak urządzić gabinet? Przed tym trudnym pytaniem stoi wielu przedsiębiorców, zarówno tych, którzy działają na rynku od kilka lat, jak i firmy dopiero wchodzące w świat biznesu. Nie ulega wątpliwości, że aranżacja gabinetu powinna skupiać się na stworzeniu funkcjonalnej przestrzeni o walorach estetycznych i podkreślających profesjonalizm. W jaki sposób osiągnąć ten efekt? O czym trzeba pamiętać, żeby aranżacje gabinetu przełożyła się na komfort i efektywność pracy?

Projektowanie biur w pigułce

Interesuje Cię projektowanie biur? Zastanawiasz się, jak zaprojektować nowoczesne biuro i na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj ten tekst i zobacz, jakim wyzwaniem (estetycznym i praktycznym) jest aranżacja wnętrz.

ZamknijStrona używa cookies (ciasteczek). W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.