Efektywny lifting biura

Projekt

Klient: AdNext

Miejscowość: Warszawa

Branża: marketingowa

Projekt: Office Plus

Przestrzeń: biurowa i socjalna

Powierzchnia: 780 m2

Czas realizacji: 14 tygodni

Zakres prac

Plan funkcjonalny

Projekt wnętrz i wizualizacje 3D

Lifting przestrzeni

Wykorzystanie i wkomponowanie istniejących zasobów

Koncept wyposażenia uzupełniającego

Współpraca z podwykonawcami

Koordynacja dostaw

Montaż mebli

Realizacja

Ten projekt najdobitniej określa słowo KREATYWNOŚĆ! Dlaczego tak istotna w tej realizacji? Bo przewija się w każdym aspekcie: pomyśle na projekt, artystycznym motywie przewodnim i obszarze działalności firmy.

Zadanie wcale nie było proste: przeprowadzić lifting przestrzeni dla nowego najemcy biura, agencji marketingowej. Główne założenia: maksymalnie wykorzystać zastaną przestrzeń i wyposażenie, nadać jej nową funkcjonalność i dostosować do wizerunku marki. To wszystko w rekordowo krótkim czasie!

Szczegółowo opracowany plan funkcjonalny, umożliwił przeorganizowanie stanowisk pracy. Udało się uzyskać przestrzeń dla większej liczy pracowników i dostosować ją do charakteru pracy nowego zespołu. Jednak największym sukcesem tej przestrzeni stał się zaproponowany przez projektantkę motyw przewodni: sztuka Banksy‘ego. To był strzał w dziesiątkę! Streetartowy klimat grafik idealnie wpisał się w kreatywny charakter działalności firmy i umożliwił stworzenie spójnej komunikacji wizualnej dla wszystkich przestrzeni. Do tego kilka pomysłowych zabiegów m.in. przemalowanie budek telefonicznych z koloru zielonego na czerwony, wymiana zielonych pasków wykładziny na żółte zgodne z kolorystyką logo AdNext i po wizerunku poprzedniego najemcy nie ma śladu, a przestrzeń jasno komunikuje wartości marki i jest spójna z CI firmy.

Ta realizacja to dowód na to, że kluczem do sukcesu są nie jest wysoki budżet, ale pomysł i konsekwencja w realizacji projektu.