Aranżacja audytorium dla wyższej uczelni na południu Polski

Z przyjemnością przedstawiamy kolejną realizację naszego krakowskiego oddziału, która polegała na wyposażeniu w siedziska audytorium jednego z uniwersytetów w południowej Polsce. Zlecenie to zostało nam powierzone przez generalnego wykonawcę, który remontował kilka pomieszczeń tejże uczelni. Otrzymaliśmy oficjalne zapytanie i prośbę o wycenę zlecenia. Jak się okazało nasza oferta została zaakceptowana i mogliśmy przystąpić do prac.

Aranżacja audytorium to realizacja, którą w przeszłości mieliśmy okazję wykonywać już niejednokrotnie, stąd przygotowanie oferty nie stanowiło dla nas problemu – została przedstawiona szybko i była zgodna z udostępnioną specyfikacją. Okazało się jednak, że inwestor liczy na nie drogie rozwiązanie, które nie będzie przekraczało określonego poziomu kosztów. W związku z tym musieliśmy dokładnie zweryfikować pierwotne założenia, by wprowadzając drobne modyfikacje zachować wierność zamysłowi wyjściowego projektu. Główną zmianą było wykorzystanie tapicerki o trochę innym składzie i parametrach. Udało się jednak znaleźć w tym obszarze takie rozwiązanie, które godziłoby chęć minimalizacji kosztów i zachowania wysokiej jakości. Warto podkreślić, że większość parametrów została mimo wszystko zachowana w 100% – tapicerka posiadała kolor zgodny z wytycznymi, spełniała wszystkie wymogi ścieralności i trudnopalności, zastosowano w niej również tzw. piankę wylewną. To ważne, gdyż to rozwiązanie technologiczne jest dużo bardziej wytrzymałe niż standardowa pianka cięta. Dzięki niemu materiał jest bardziej zbity i odporny na odkształcenia (w tym wypadku lepiej opiera się ugniataniu), ma mniejszą tendencję do marszczenia się i ogólnie jest bardziej wytrzymały.

Kolejnym wartym podkreślenia elementem krzeseł był ich prosty system funkcjonowania. Siedziska rozkładają się poprzez użycie niewielkiej siły nacisku i co istotne nie posiadają mechanizmu automatycznego powrotu na miejsce pierwotne – trzeba to zrobić ręcznie. Dodatkowo każde siedzisko zostało z tyłu wyposażone w blendy, w których zostały ukryte pulpity kasetowe. Charakteryzują się one tym, że pulpit wyciągany jest ze specjalnej kieszeni niczym kaseta ze schowka i montowany jest pod niewielkim kątem. Niewielki kąt nachylenia umożliwia wygodnie użytkowanie, a wykończeniu pulpitu listwą nie ma obaw o spadnięcie na ziemię drobnych przedmiotów (takich jak długopisy). System ten nie posiada elementów dodatkowych (np. zagłębienia na kubek), jednak z racji swojej prostoty jest mniej awaryjny i zajmuje niewiele miejsca. Istotnym elementem aranżacji audytorium było również postawienie osobnych blend przed pierwszymi rzędami, aby zajmujący te miejsca również mieli dostęp do pulpitów.

Aranżacja audytorium przebiegła szybko i sprawnie. Zgodnie ze szczegółowym planem zamontowaliśmy łącznie 81 siedzisk, do których użyliśmy tapicerki wyprodukowanej w Hiszpanii, a dostarczonej nam przez dystrybutora, mającego doświadczenie w wyposażaniu auli w całej Europie. Efekt naszych prac możecie zobaczyć w zamieszczonej galerii zdjęć.