Aranżacja przestronnego biura na warszawskim Mokotowie

Warszawski Mokotów, a szczególnie jego cześć jaką jest Służewiec Przemysłowy w ciągu ostatnich 15 lat przeobraził się w jedno z najważniejszych centrów biurowych stolicy. Zespół Office Plus pracował nad wieloma wnętrzami biurowymi w tej części miasta, a jednym z nich była przestronna siedziba firm z branży budowlanej. Aranżacja biura na warszawskim Mokotowie wiązała się przede wszystkim z dostarczeniem mebli dopasowanych do nietuzinkowej wizji biura. Oprócz tego naszym zadaniem było stworzenie bardzo nietypowego mebla do gabinetu Prezesa…

 

WIELOLETNIA WSPÓŁPRACA

Wspomniane biuro należy do Klienta, z którym pracujemy już od 10 lat. W ostatnim czasie Firma, o której mowa przeniosła się do nowej siedziby, a naszym zadaniem, jako zaufanego partnera, było dostarczenie wielu mebli o wzornictwie spójnym z zaprojektowanymi wnętrzami. Jednym z najważniejszych elementów była kolorystyka – na przykład do koloru wykładziny dopasowaliśmy kolory kanap czy siedzisk.


RECEPCJE

Jednym z głównych zadań przy tej aranżacji biura na warszawskim Mokotowie było wyposażenie go w lady recepcyjne (z nietypowego materiału, niedostępnego w standardzie) oraz wszystkie meble w holach recepcyjnych. Co ważne biuro zajmuje kilka pięter, dlatego wszystkie recepcje musiały być ze sobą spójne. Lady, które przygotowaliśmy to proste bryły – kolorem nawiązujące do surowego betonu.

WNĘTRZA BIUROWE

Oprócz recepcji wyposażaliśmy również: sale konferencyjne, pomieszczenia pracownicze, a także sekretariat i gabinet prezesa. Wśród dostarczonych produktów na uwagę zasługują kanapy modułowe do przestrzeni wspólnych, które zmontowane w konfiguracji zgodnej z życzeniem Klienta. Innym ważnym produktem było kilkaset pracowniczych foteli obrotowych do pomieszczeń pracowniczych.


NIESTANDARDOWY PROJEKT

Odwiedzając omawiane biuro, szybko się zorientujemy, że jego projekt został dokładnie przemyślany. Od razu po wejściu widać zaakcentowane zastosowanie dwóch materiałów – szkła oraz betonu architektonicznego. W rzeczywistości nie ma ich tam tak wiele, jednak zostały umieszczone w takich miejscach i wyeksponowane w taki sposób, że rzut okiem wystarczy aby zorientować się, że jesteśmy w siedzibie firmy budowlanej. Co ciekawe w biurze nie ma przestrzeni typu open space. Jednak poszczególne pomieszczenia oraz zastosowane w nich meble idealnie do siebie pasują i komponują się z podłogami i sufitem.


PRAWDZIWE WYZWANIE

Aranżacja biura na warszawskim Mokotowie umożliwiła nam zmierzenie się z kilkoma bardzo ciekawymi, naprawdę nietypowymi elementami aranżacyjnymi, wymaganymi przez klienta. Jednym z nich było stworzenie nietypowego wieszaka składającego się z przeszklenia i prostego drążka. Jednak prawdziwym wyzwaniem było zaprojektowanie i wyprodukowanie zabudowy do wysuwanego na pilot telewizora w gabinecie prezesa, który na żądanie wyłania się jakby ze ściany. Stworzenie windy wysuwającej duży ekran nie było łatwym zadaniem. Ostatecznie, cała zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach konstrukcja, zdała egzamin funkcjonalności i działa bez zarzutu.


PODSUMOWANIE

Aranżacja biura na warszawskim Mokotowie miała dość szeroki zakres prac. Tym bardziej cieszy nas, że zlecenie zakończyło się pełnym sukcesem. Nie bez znaczenia był fakt, że obydwie firmy miały okazję już wielokrotnie ze sobą współpracować – za każdym razem z pozytywnym skutkiem. I tym razem nie było inaczej czego dowodem są poniższe zdęcia.