Aranżacja gabinetu dyrektorskiego

Inwestorem był nasz stały Klient, więc było to kolejne i – jak sądzimy – nie ostatnie zlecenie, które powierzył naszej Firmie, gdyż po każdym kolejnym otrzymujemy informację o zadowoleniu z efektów naszej pracy.

 

Przygotowanie do realizacji poprzedziły trzy spotkania, w trakcie których ustaliliśmy wszystkie szczegóły aranżacji gabinetu. Należało dokładnie rozpoznać potrzeby Klienta, gdyż wystrój powstawał na podstawie naszych sugestii. Zaproponowaliśmy Inwestorowi konkretne modele mebli, biorąc pod uwagę materiały, z których zostały wykonane – adekwatne do charakteru i przeznaczenia miejsca – a także rozwiązania funkcjonalne oraz kolorystykę. Wskazaliśmy też optymalne rozmieszczenie asortymentu w przestrzeni gabinetowej. W sumie etap ustaleń przebiegał bardzo sprawnie, więc już po dwóch tygodniach mogliśmy przejść do bezpośrednich prac na obiekcie.

 

Koncepcja kolorystyczna

Aranżacja gabinetu miała ideę wizualną – zachowanie tzw. czystej formy, co wiąże się z unikaniem w meblach dużej ilości wystających uchwytów, w zamian stosując proste uchwyty chowane. Bryły mebli miały być nieskomplikowane i nienachalne, np. we frontach szaf i szuflad postawiliśmy na gładkie, jednolite i przez to eleganckie powierzchnie w kolorze grafitu i szarości. Wszystkie egzemplarze mebli miały zachować spójność stylistyczną. Dla przykładu, zarówno biurko, jak i stelaż wykonane są w „kubistycznych” kształtach, natomiast powtarzająca się kolorystyka powierzchni meblowych pogłębia efekt aranżacyjny. Całość wnętrza jest ożywiona jaskrawymi kolorami kompletu wypoczynkowego dla gości. Barwy te kojarzą się z energią życiową, świeżością owoców, przyjemnym ciepłem. Taki kontrast stwarza wrażenie jednoczesnej elegancji i lekkości. Dodajmy że do zakresu prac weszła również zmiana koloru ścian, którą dopasowaliśmy do ułożonej już we wnętrzu wykładziny podłogowej oraz grafitowego odcienia ram okiennych.

Meble gabinetowe

Zestaw mebli wypoczynkowych

W skład wyposażenia weszły meble wypoczynkowe-systemowe, wchodzące w skład oferty z naszego katalogu rozwiązań gotowych. Produkty świetnie sprawdzają się w gabinetach managerskich, pomieszczeniach recepcyjnych, czy np. w częściach sal konferencyjnych, przeznaczonych do prowadzenia rozmów nieformalnych. Atutem wykorzystanych mebli były ich stosunkowo niewielkie wymiary. Pomimo że bryły są niewielkie i kompaktowe, dają użytkownikowi duże poczucie komfortu. Dzięki wymienionym atutom, po zakończeniu realizacji okazało się, że w pomieszczeniu pozostała na tyle duża ilość miejsca, by dostarczyć i zastosować dwa kolejne elementy tego zestawu.

System wypoczynkowy może być wyposażony w zintegrowane ścianki osłonowe, idealnie sprawdzające się w dużych otwartych przestrzeniach biurowych, w których chcemy uzyskać więcej prywatności dla użytkowników.

Biurko, kontener i fotel

Podobnie jak komplet wypoczynkowy, biurko z blendą wchodzi również w skład naszej oferty rozwiązań gotowych. Blat mebla oparty jest z jednej strony na stylowej stopie metalowej, z drugiej na szafce, która daje dodatkową przestrzeń do przechowywania, zamykaną frontem wyposażonym w zamek na klucz. Stosując takie rozwiązanie oraz mobilny kontener bez uchwytów w licach szuflad, zaoszczędziliśmy cenną powierzchnię w przestrzeni gabinetu. Są to świetne rozwiązania dla niewielkich pomieszczeń o ograniczonej ilości miejsca.Przy biurku znajduje się komfortowy fotel gabinetowy z mechanizmem samo ważącym, obrotowym siedziskiem i doskonale wyprofilowanym oparciem pleców wyposażonym w zagłówek. Oparcie to posiada trzystopniowe odchylenie o 5, 10 i 15 stopni od pionowej osi konstrukcji. Fotel jest kompaktowy, co w żaden sposób nie wpływa negatywnie na jakość siedzenia; zastosowaliśmy akurat ten model z myślą o długich godzinach pracy. Regulacja ustawień ma jest bardzo płynna i następuje bez żadnego wysiłku. Na uwagę zasługuje również wygląd – jest niesztampowy, czym akcentuje pozycję właściciela w organizacji Firmy.

Szafy gabinetowe na dokumenty

Szafy na dokumentację musiały odpowiadać wysokim standardom ergonomicznym, dlatego wykorzystanie frontów uchylnych nie wchodziło w grę. W zamian zastosowaliśmy fronty przesuwane z uchwytami listwowymi z metalu, oraz system płynnego, a jednocześnie bezgłośnego domknięcia. W ten sposób podczas otwierania użytkownik nie będzie się zmagał z dokuczliwym brakiem miejsca – przeciwnie – otrzyma pełny dostęp do wnętrza przestrzeni na dokumentację.

Metalowe uchwyty listwowe można pomalować proszkowo pod kolor mebli, maskując je na powierzchni, lub zastosować kolor tworzący atrakcyjny kontrast.

Aranżacja gabinetu – podsumowanie realizacji

Montaż asortymentu meblowego wraz z zaaranżowaniem przestrzeni, nie wliczając malowania ścian, zajął nam tylko cztery godziny, więc można powiedzieć, że aranżacja gabinetu odbyła się w tempie ekspresowym. Na pewno wpływ na tak krótki czas miał fakt, że „po drodze” nie napotkaliśmy żadnych niespodzianek i wynikających z nich trudności. Od razu po wyjściu z gabinetu naszych ekip Klient mógł się do niego wprowadzić.Jak wspomnieliśmy już na początku, Klient przyjął z dużym zadowoleniem finalny efekt aranżacji gabinetu, deklarując chęć dalszej współpracy z naszą Firmą. Zresztą można to ocenić samemu. Zapraszamy do obejrzenia pozostałych realizacji.