Aranżacja hotelu „Uroczysko Siedmiu Stawów”

Aranżacja hotelu była realizowana przez wrocławski oddział naszej Firmy i prowadzony była pod nadzorem jego kierownika, pana Łukasza Kłaka. Zobacz opis przebiegu wdrożenia oraz galerię prezentującą efekt końcowy naszych prac.

 

Kim był nasz Klient?

Podmiotem zamawiającym nasze usługi była firma MC Diam, działająca na rzecz luksusowego kompleksu hotelowego o nazwie „Uroczysko Siedmiu Stawów”. Hotel zlokalizowany jest na Dolnym Śląsku w okolicach miasta Niemcza. Obiekt został usytuowany w pięknym historycznym zamku, który w ostatnich latach poddano gruntownej renowacji. Poza ofertą noclegową, świadczone są w nim również usługi SPA&Wellness, a także wynajmowane jest zaplecze konferencyjne dla firm. Inwestycja była wspierana finansowo ze środków Unii Europejskiej.

Pierwszy kontakt handlowy z naszym Klientem nastąpił w marcu 2013 roku. W czasie rozmów poproszono nas m.in. o prezentację mebli katalogowych – w tym przypadku krzeseł – które miały być wykorzystane w czasie realizacji.

 

Dlaczego wybrano nas do realizacji projektu?

Naszemu Klientowi zależało przede wszystkim na wysokiej jakości wykonania mebli. Jednocześnie w rozmowach z nami podkreślano potrzebę ukończenia prac w możliwie najkrótszym terminie, bo od trzech do czterech tygodni. Pomimo tego, że wszystkie meble, które miały być wykorzystane podczas realizacji były nietypowe, czyli wykonywane pod indywidualny projekt, byliśmy w stanie zobowiązać się do ich dostarczenia w czasie wyznaczonym przez Zamawiającego. Miało to zasadnicze znaczenie dla wyboru akurat naszej oferty.

 Zakres prac i wykorzystany asortyment

Do wyposażenia pomieszczeń objętych realizacją użyliśmy mebli katalogowych – w tym krzeseł i stołów mobilnych z możliwością składania – oraz jak już wyżej wspomnieliśmy, mebli fornirowanych naturalnymi okleinami, wykonywanych od samego początku pod indywidualne zamówienie. Poniżej załączamy listę dostarczonych elementów i obiektów, w których prowadzone były prace aranżacyjne:

 • Lada barowa (1 szt.)
 • Donica w barze (1 szt.)
 • Zabudowa ściany obok baru i wykonanie obłóg dębowych szczotkowanych (1 szt.)
 • Zabudowa bawialni bez części z hydrantem (1 szt).
 • Gabinet masażu 1
 • Gabinet masażu 2
 • Lada recepcyjna z montażem – SPA (1 szt.)
 • Szafa zabudowana z przegrodami na 10 osób (1 szt.)
 • Krzesło gościnne z pulpitem (50 szt.)
 • Krzesło gościnne (25 szt.)
 • Stół mobilny składany (17 szt.)

Aranżacja hotelu – przebieg realizacji

W przypadku tej realizacji, projekt mebli dostarczał Klient. A aranżacja hotelu zaprojektowana była przez architekta spoza naszej Firmy, działającego na zlecenie Inwestora.

Realizacja podzielona była na trzy etapy:

 • pierwszy – aranżacja sali konferencyjnej;
 • drugi – aranżacja baru w sali restauracyjnej;
 • trzeci – aranżacja gabinetów masażu w części SPA.

W części SPA&Wellness hotelu „Uroczysko Siedmiu Stawów” znajduje się basen, co spowodowało potrzebę zastosowania w dostarczanych przez nas meblach najwyższej jakości materiałów wodoodpornych.

Wszystkie meble katalogowe wykorzystane podczas realizacji dostarczyliśmy w postaci zmontowanej, natomiast meble nietypowe pod indywidualne zamówienie składane były na miejscu przez nasze ekipy. Przy ich produkcji w fabryce pracowało około dwudziestu osób, zaś przy montażu w hotelu były to grupy sześcioosobowe pracujące na zmiany, z uwagi na potrzebę szybkiego ukończenia aranżacji.

Montaż mebli na zamówienie przebiegał sprawnie i w całości pokrywał się z wytycznymi projektu architektonicznego. Z uwagi na kształt i fakturę nawierzchni ścian starego zamku, w niektórych przypadkach część elementów wymagała przycięcia i dopasowania ich do rozmiarów wnętrz. Wszystkie korekty były uwzględnione już na etapie produkcji mebli, dlatego bez najmniejszych przeszkód dokonaliśmy ich od ręki na miejscu.

 

Podsumowanie

Największą trudność podczas wykonywania tego zlecenia mogły stwarzać krótkie terminy, które wyznaczył nam Klient. Tym bardziej, że zamówione meble były niestandardowe i z wyszukanych materiałów. Proces ten zorganizowaliśmy perfekcyjnie zagospodarowując nasz czas co do minuty. Ostatecznie prace zostały ukończone bez stresu dla nas i Zamawiającego na dwie godziny przed przybyciem pierwszych hotelowych gości. Nie był to pierwszy przypadek, podczas którego pracowaliśmy pod dużą presją czasu. Jesteśmy do tego przygotowani logistycznie i kadrowo – tę samą czynność podczas realizacji mogą wykonywać oddzielni pracownicy na dwóch zmianach. W ten sposób unikamy przestojów i wykonujemy wszystkie czynności z zachowaniem najwyższej jakości. Aranżacja hotelu przebiegła pomyślnie. Przekonaj się osobiście, że nie jesteśmy gołosłowni i oceń nasze wykonania oglądając zdjęcia zamieszczone w galerii obok.