Aranżacja klubu Fitness

Nasza ostatnia realizacja to aranżacja klubu Fitness. Naszym Klientem była Firma, która wybudowała biurowiec. W celach komercyjnych, jedno z jego pięter przeznaczyła na klub fitness. Zlecenie otrzymaliśmy w dużej mierze dzięki poleceniu naszych usług przez Partnera, który został wcześniej zaangażowany do urządzenia pomieszczeń szatniowych w tym samym obiekcie. Po kilku spotkaniach Inwestor zdecydował się na naszą ofertę, po jej porównaniu z propozycjami konkurencji.

Powodem, który w głównej mierze przesądził o wyborze naszej Firmy na wykonawcę, było zaproponowanie innych rozwiązań do wykończeń powierzchni lad recepcyjnych. Przedstawiliśmy możliwość wykorzystania płyt betonopodobnych czyli płyt laminowanych w dekorze surowego betonu. Uznaliśmy, że taki materiał dobrze podkreśli sportowy charakter klubu i podniesie atrakcyjność wizualną reprezentacyjnych pomieszczeń recepcyjnych. Klient podchwycił naszą koncepcję, która ułatwiła mu ważny wybór.

Podczas negocjacji istotny był też krótki termin. Nasz Klient miał życzenie, żeby prace zakończyć jak najszybciej, czyli do końca 2014 roku. Pomimo naprawdę małej ilości czasu na realizację, zobowiązaliśmy się do dotrzymania tak postawionego warunku.

 Przebieg aranżacji

Aranżacja klubu fitness była wykonywana na podstawie projektu architekta, zatrudnionego przez Inwestora. Projekt ten obejmował dostarczenie kompletnej zabudowy meblowej, wykonanej pod wymiar, m.in.: lad, witryn, gablot i szafek pod zlewy, czyli wyposażenia, które znalazło się w zapleczu dla gości i pracowników. Aranżacja odbywała się w recepcjach, gabinetach odnowy biologicznej, oraz w przestrzeni wydzielonej na gabloty.

Na otrzymanym projekcie oznaczone były bryły, które pokazywały w przybliżeniu, jak mają wyglądać poszczególne meble. Naszym zadaniem było więc zaproponowanie i wdrożenie szeregu rozwiązań wizualnych i funkcjonalnych do każdego pojedynczego elementu zabudowy, który – podkreślmy jeszcze raz – był wykonywany pod wymiar. Wszystkie meble musiały idealnie pasować do wyglądu wnętrza, a jednocześnie miały być maksymalnie praktyczne i wygodne w użytkowaniu.

Po wyprodukowaniu i przywiezieniu mebli na miejsce, tuż przed montażem, pojawiła się niespodzianka. Okazało się, że zabudowy kaloryferów, są większe niż na projekcie. W związku z tym nie było innej możliwości, jak zabrać części szafek do przeróbki. Zależało nam na osiągnięciu zamierzonego efektu końcowego, czyli na idealnym dopasowaniu wszystkich elementów zabudowy do przestrzeni wnętrz. Wprowadzenie zmian wzięliśmy na siebie, dzięki czemu sprawnie udało się wyeliminować napotkaną trudność.

Po zainstalowaniu części zabudowy meblowej nasz Klient zdecydował się także na zmianę ustawienia szaf, inaczej niż w projekcie dostarczonym przez architekta. Jedna z nich miała szerokość 80cm i drzwi przesuwne, druga, węższa, o szerokości 40 cm, posiadała szuflady. Żeby to zrobić, należało wprowadzić kilka modyfikacji do ich konstrukcji. Niektóre elementy przycięliśmy, niektóre rozbudowaliśmy, wstawiliśmy też drzwi uchylne z zamkiem. W efekcie uzyskaliśmy pożądany przez Klienta efekt. Zrobiliśmy to bez dodatkowych kosztów.

W skład zamówienia weszły meble, z których żaden się nie powtarzał.

 • Recepcja SPA 1 szt.
 • Gabinety SPA 5 szt.
 • Gablota wykonana na wymiar, laminat, front szklany, podświetlenie 2 szt.
 • Obszerna Recepcja Główna + Bar + zabudowa naścienna 1 szt.
 • Gablota Pokój Relaksacyjny, laminat, szkło, podświetlenie 1 szt.
 • Gablota Fitness, laminat, szkło, podświetlenie 2 szt.
 • Gablota Siłownia, laminat, szkło, podświetlenie 1 szt.
 • Wykładzina dywanowa – 2 pomieszczenia.
 • Fotel drewniany 4 szt.
 • Siedzisko 4 szt.
 • Fotel obrotowy 2 szt.
 • Wieszak 2 szt.
 • Pufa 2 szt.

Efekt realizacji

Aranżacja klubu fitness przebiegła bardzo pomyślnie. Najlepszą rekomendacją dla rezultatu naszych prac jest fakt, że już po krótkim czasie nasz Klient zwrócił się do nas ponownie z dodatkowym zamówieniem na kolejne meble do swoich wnętrz.

Wejście do strefy SPA. Na zdjęciu mała lada recepcyjna, którą wykonaliśmy pod wymiar. Na froncie zabudowy znajduje się płyta na wysoki połysk z podświetlanym elementem ozdobnym w kształcie litery „L”.

Spodobała Ci się aranżacja klubu fitness? Obejrzyj nasze pozostałe realizacji.