Aranżacja wnętrz banku

Rozmowy z Inwestorem rozpoczęły się na samym początku 2011 roku, gdy trwały przygotowania do przeprowadzenia gruntownego remontu siedziby banku. Rozciągnięcie zlecenia w czasie wynikało z działań etapowych, powiązanych z przebudową wnętrz budynku. Pierwszą dostawę dedykowanych mebli bankowych dostarczyliśmy do placówki Klienta w sierpniu, natomiast wszystkie prace ukończyliśmy pod koniec tego samego roku 2013.

Aranżacja wnętrz banku przebiegała na podstawie projektu wykonanego przez architekta, zatrudnionego przez Inwestora. Koncepcja kolorystyczna mebli, wykładzin i ścian, oparta na kolorach: białym, szarym i pomarańczowym, wynikała z identyfikacji wizualnej marki. Swój udział w doborze mebli i detali wystroju wewnętrznego miał również Inwestor, który posiadał określone preferencje wobec wyglądu docelowych pomieszczeń. Chętnie zabierał głos w tej sprawie, natomiast my w odpowiedzi pomagaliśmy w doprecyzowaniu jego oczekiwań, sugerując propozycje konkretnych rozwiązań wizualnych i funkcjonalnych.

Przed przystąpieniem do realizacji przeprowadziliśmy szczegółowy wywiad z pracownikami działu księgowości, marketingu oraz obsługi klienta, by precyzyjnie określić ich potrzeby. Okazało się m.in. że niezbędne będzie stworzenie dodatkowych przestrzeni z krzesłami i stołami dla Klientów na zapleczu pracowniczym. Wcześniej nie uwzględniono również konieczności powiększenia blatów przy niektórych biurkach oraz miejsca na drukarkę dostępną dla dwóch osób. Brakowało również większej ilości szaf do przechowywania pokaźnej ilości dokumentów bankowych.

W zasadzie, podczas realizacji musieliśmy zrobić wszystko od samego początku, od doradzenia rozwiązań funkcjonalnych i wizualnych, po wykonanie zaawansowanych prac montażowych, podczas których na bieżąco przyjmowaliśmy uwagi Inwestora, wdrażając je zgodnie z jego życzeniem. Dzięki temu projekt zakończył się z bardzo dobrym efektem od A do Z.

Koncepcja aranżacji wizualnej wnętrz miała być kompromisem pomiędzy tradycyjnym i nieco powściągliwym wystrojem banku spółdzielczego a stylistyką odważną i nowoczesną.

Zlecenie objęło wykonanie aranżacji czterech typów pomieszczeń banku, których przeznaczenie wyznaczało rodzaj zamawianego asortymentu meblowego:

Sala operacyjna

Wybór pozycji z poniższej listy podyktowany był postawionym przez Inwestora wymogiem dostosowania już istniejących rozwiązań meblowych i aranżacyjnych do potrzeb klienta bankowego i tworzonej dla niego przestrzeni obsługi. Ponadto istotne było również dopasowanie asortymentu aranżacyjnego do określonej z góry kolorystyki marki. W zamówieniu znalazły się:

 • lady recepcyjne – niestandardowe, wg indywidualnych wymiarów;
 • biurka niestandardowe w kształcie bumerangu;
 • krzesła pracownicze;
 • kanapy klasyczne oraz modułowe
 • szklane ścianki działowe;
 • oświetlenie;
 • materiały POS.

Gabinety

Inwestor spośród wielu złożonych propozycji wybrał do gabinetów prezesa i wiceprezesa:

 • włoski zestaw mebli z elementami szkła, nadający wnętrzu lekkości i przestrzeni;
 • zestaw mebli orzechowych – do którego dopasowaliśmy również gabinetowe parapety.

Pokoje biurowe

Dołożyliśmy wielu starań, aby maksymalnie uatrakcyjnić i uszlachetnić wygląd i funkcjonalność wnętrz pokoi biurowych:

 • wyposażyliśmy je w zależności od rodzaju stanowiska pracy w pojemne szafki MDD o zróżnicowanych rozmiarach;
 • dodaliśmy też na życzenie Klienta wygodnie dostawki i przegrody dzielące stanowiska, a także pomocniki i nadstawki w bardzo miłej dla oka drewnopodobnej kolorystyce.

Sala konferencyjna

Klient oczekiwał od wnętrza maksymalnej funkcjonalności i mobilności wyposażenia meblowego. Sala z konferencyjnej miała z łatwością zamienić się w salę szkoleniową lub pokój spotkań dla około 40-osobowego zarządu banku. W tym celu dostarczyliśmy:

 • składane biurka przechowane na zapleczu – pozwalające powiększyć główny stół konferencyjny;
 • komplet wypoczynkowy do tzw. kącika „kanapowego”, będącego miejscem nieformalnych spotkań;
 • bogato wyposażony aneks kuchenny, który pozwala na serwowanie użytkownikom sali konferencyjnej zimnych napojów oraz potraw na gorąco.

Aranżacja wnętrz banku – przebieg

Na potrzeby realizacji dostarczyliśmy również oświetlenie do pomieszczeń i pylony (do których zamontowano zasobniki na ulotki) wyposażone w instalację do podświetlania. Przed ich wykonaniem opracowaliśmy prototyp z kartonu. Na jego podstawie wyprodukowaliśmy egzemplarze przeznaczone do sali operacyjnej banku, w której prowadzona jest bezpośrednia obsługa klientów indywidualnych i firmowych.

Tak jak napisaliśmy wyżej, realizacja zlecenia odbywała się etapowo. Otrzymaliśmy od Inwestora dwa nieprzekraczalne terminy na ukończenie poszczególnych części projektu.

W trakcie realizacji nie napotkaliśmy żadnych niespodziewanych trudności, ponieważ wszystkie nieścisłości udało nam się wychwycić jeszcze przed rozpoczęciem montażu. W przypadku mebli wykonywanych pod wymiar na indywidualne zamówienie, jak miało to miejscu podczas tej realizacji, gdzie część asortymentu została wyprodukowana właśnie w taki sposób, zawsze eliminujemy wszystkie potencjalne trudności przed rozpoczęciem prac aranżacyjnych.

Każdy z dwóch etapów ukończyliśmy o czasie. Przy czym, Inwestor spontanicznie zgłaszał nam prośby o wprowadzenie dodatkowego wyposażenia meblowego do poszczególnych pomieszczeń banku. Dla przykładu, dostarczyliśmy nieuwzględnione wcześniej w projekcie rozwiązania ułatwiające obsługę osób starszych. Zgodnie z życzeniem, nowy asortyment meblowy pojawiał się w placówce banku praktycznie z dnia na dzień.

Podsumowanie

Inwestor był bardzo zadowolony z efektu naszych prac, wystawiając nam najwyższą ocenę i zapowiadając dalszą rekomendację naszych usług.

Kompleksowość wykonania zlecenia

W czasie realizacji na pewno naszymi atutami były:

 • elastyczność czasowa;
 • własny serwis, który przeprowadził całość zleconych prac bez potrzeby angażowania dodatkowych podwykonawców przez Inwestora;
 • eksperckie doradztwo produktowe.

W zasadzie, podczas realizacji musieliśmy zrobić wszystko od samego początku, od doradzenia rozwiązań funkcjonalnych i wizualnych, po wykonanie zaawansowanych prac montażowych, podczas których na bieżąco przyjmowaliśmy uwagi Inwestora i wdrażaliśmy zgodnie z jego życzeniem. Dzięki temu aranżacja wnętrz banku zakończyła się sukcesem a efekt został przyjęty przez naszego Klienta z dużym zadowoleniem od A do Z. Zapraszamy do obejrzenia innych realizacji.