Biuro szyte na miarę potrzeb

Nowe biuro generalnego dystrybutora międzynarodowej firmy z branży rolniczej. To dziś. A jeszcze niedawno – przestronna, jasna przestrzeń w nowym biurowcu w cieszącej się popularnością części Lublina. Z pięknym widokiem za wielkimi oknami. Potrzeby? Dobry projekt i wysokiej jakości meble biurowe. Oraz zadanie – łamigłówka. Zadanie, które rozwiązaliśmy na szóstkę. Z entuzjastyczną pochwałą od Klienta.

 

WYBÓR DOSTAWCY WYPOSAŻENIA Z SOLIDNYM ZAPLECZEM

Nasz Klient to firma z tradycjami – istnieje od 1927. Ma już niemal 100 lat! Dlatego ceni sobie partnerów z historią wzbudzającą zaufanie. Nasz Klient to firma nowoczesna, o wielkiej dynamice rozwoju. Dlatego szuka nowoczesnych rozwiązań. Dlatego rozumie zmieniające się oczekiwania i potrzeby ludzi. Własnych klientów, ale i pracowników. Dlatego nasz Klient, planując przeprowadzkę do nowego biurowca, postanowił się do tego bardzo dobrze przygotować. I wybrać bardzo dobrego wykonawcę z doświadczeniem i solidnym zapleczem. Tym wykonawcą okazało się być Office Plus. Wrażenie wywołało nasze portfolio. Zaufanie wzbudziły referencje od największych firm w różnych branż. Poza tym… od początku po prostu się polubiliśmy. Zlecono nam zaprojektowanie przestrzeni, postawienie ścian dzielących przestrzeń i oczywiście wyposażanie biura.

 

PROJEKT UKŁADU FUNKCJONALNEGO

Zaczęliśmy od łamigłówki, czyli opracowania takiego układu funkcjonalnego przestrzeni, który nie tylko zapewni maksimum światła w każdym pomieszczeniu i stworzy odpowiednie przestrzenie dla pracowników realizujących różne zadania, w tym dla kadry zarządzającej. Najważniejszy był rozkład pomieszczeń, zapewniający jak najlepszą komunikację między pracującymi w nich ludźmi.

Zrobiliśmy wywiad. Rozpisaliśmy zadania i funkcje poszczególnych zespołów. I zasiedliśmy do pracy. Końcowy projekt oraz zaproponowane przez nas kompleksowe wyposażenie biur, sali konferencyjnej i recepcji, spodobały się tak bardzo, że Klient bez większego wahania postanowił zwiększyć budżet, by móc skorzystać z wszystkich zaproponowanych przez nas rozwiązań. Rozwiązanie łamigłówki funkcjonalnej pozwoliło nam przejść do następnego zadania.

PRACE WYKOŃCZENIOWE

Klientowi zależało na efekcie jasnych i lekkich przestrzeni, w kontraście do dotychczasowego, przytłaczającego nieco biura. W projekcie zastosowaliśmy więc dwa rodzaje ścian działowych: szkieletowe oraz przeszklone, co dało optyczny efekt powiększenia przestrzeni. Jasny dekor drzewny drzwi i ościeżnic dodatkowo rozjaśnia przestrzeń. Białe ściany i wykładzina w kolorze szary- melanż dają neutralne i przyjazne tło.

Recepcja: jasna i przyjazna

Wchodzących wita jasna bryła recepcji, wykonanej z wysokiej jakości płyty MDF, którą dodatkowo rozjaśnia podświetlony panel z lacobel. Oczekujący na spotkanie mogą usiąść na wygodnej, tapicerowanej kanapie i przez kilka chwil zapatrzeć się w przestrzeń nieba, która rozpościera się za przeszkloną ścianą.

Meble biurowe: duże biurka i wysokie kontenery

Przestrzeń pracownicza w tym projekcie to gabinety kadry zarządzającej oraz biura pracowników.
Te drugie wyposażyliśmy w jasne biurka z wysokiej jakości płyty MDF o jasnym drzewnym dekorze, na białych stelażach. Do tego wygodne pracownicze fotele o tapicerce w barwach firmowych. Klientowi bardzo spodobały się tapicerowane przegrody akustyczne między biurkami, zastosowane przy stanowiskach benchowych. Dość wysokie, dają poczucie intymności i pomagają w utrzymaniu koncentracji, gdy za szybą przechodzą ludzie albo kolega rozmawia przez telefon.

Wiele było w tej realizacji biurek dużych – o blacie roboczym szerokości 180 cm. Niektóre zyskały dodatkowe 40 cm kw. dzięki zastosowaniu pojemnych kontenerów zrównanych z powierzchnią blatu. Mimo dużych rozmiarów nie są przytłaczające optycznie. Całość daje wrażenie lekkości, co nie było łatwe w pomieszczeniach o tak dużej ilości szaf.

Meble biurowe: szafy do przechowywania dokumentów

Nasz Klient potrzebował bardzo dużo przestrzeni do przechowywania. To było też jedno z większych wyzwań związanych z tą realizacją – jak funkcjonalnie i estetycznie zarazem wkomponować dużą ilość szerokich, wysokich szaf. Nie było łatwo, ale się udało. Pojemne szafy i kontenery pomieściły całą niezbędną dokumentację, pozostawiając zapas przestrzeni na kolejne segregatory.

Meble biurowe: wyposażenie gabinetów dyrektorów

Gabinety kadry zarządzającej to połączenie klasy z komfortem, bez zbędnej ostentacji. Wysokiej jakości, komfortowe fotele biurowe i eleganckie, starannie wykonane biurka wydają się być tutaj trafionym wyborem. Do tego zgrabne szafy i regały na dokumenty.

Dla odróżnienia od jasnych, zaznaczonych kolorem mebli w pokojach pracowniczych, te są ciemne, zdecydowanie bardziej eleganckie. Podkreśleniu prestiżu gabinetów służy ich lokalizacja – wzdłuż wielkich, panoramicznych okien z widokiem na ogród, zieleń i w dalszej perspektywie – miasto.

Dzięki tej niesamowitej ilości światła, można było sobie pozwolić na ciemniejszy kolor mebli biurowych. W gabinecie prezesa znalazła się też przyjazna przestrzeń do spotkań – stół konferencyjny i w całości tapicerowane, wygodne fotele.

Sala konferencyjna: modułowe stoły i wygodne fotele konferencyjne

Wyposażenie sali konferencyjnej zostało zaprojektowane w taki sposób, by dawało możliwości pełnej mobilności. Stół to w zasadzie stoły – dopasowane ściśle moduły, które można dowolnie zestawiać i swobodnie przemodelować np. dla spotkań bardziej nieformalnych.

SPOTKANIE PO ZAKOŃCZONYCH PRACACH

Czy realizację można uznać za udaną? Chyba bardzo, skoro na koniec zespół dostał w prezencie wielką paczkę pełną łakoci. Kiedy odwiedziliśmy Klienta po kilku tygodniach użytkowania, żeby zobaczyć jak się czuje w nowych wnętrzach, zobaczyliśmy na ścianach gustowne grafiki, dodające wdzięku rośliny i mnóstwo uśmiechniętych twarzy. Pracownicy czują się dobrze w nowym biurze i zagospodarowali już przestrzeń po swojemu, dodając własne, wysmakowane bibeloty, choćby takie, jak wykonany przez jedną z pracownic firmy – prywatnie artystkę zajmującą metaloplastyką – traktorek pochodzący z pozostałości fabrycznych. Z pasją pracuje się lepiej. Sami wiemy to doskonale.