Krakowski klub Studio – kultowe miejsce w nowej odsłonie

Należący do Akademii Górniczo-Hutniczej Klub Studio to w Krakowie miejsce kultowe. Zgadza się, w Krakowie takich miejsc to akurat jest sporo, ale Studio to dotąd największy klub kulturalno-muzyczny w stolicy Małopolski. Po zakończeniu inwestycji, w którą zaangażowane jest Office Plus, będzie jednym z największych tego typu miejsc w Polsce.

 

DRUGA MŁODOŚĆ

Budynek powstał pod koniec lat 60. minionego wieku. Przez kilka dekad służył jako stołówka, z czasem jako klub studencki, jednak od 2004 r. zmienił swój charakter. Od tej pory, studenci do Studia chadzali nie tylko w celach towarzyskich, ale przede wszystkim na koncerty.

Grali tam znani i popularni. Grali też początkujący. Miejsce na stałe wyryło się w pamięć kilku pokoleń żaków. A teraz ma szansę wryć się jeszcze bardziej, bo w wyniku modernizacji powiększyło się o dodatkowe 1000 m kw. Obecnie Studio, to już cztery tysiące metrów na trzech poziomach!

 

ETAPY I ELASTYCZNOŚĆ

Wnętrza wykańczane i oddawane są sukcesywnie. W pierwszym zakończonym etapie mieliśmy przyjemność zostać dostawcą wyposażenia do głównej sali koncertowej.

Nasza oferta została wybrana ze względu na dobrą relację ceny do jakości proponowanych produktów, a także elastyczne dopasowanie się do budżetu jakim dysponował klient. Co ma niebagatelne znaczenie w przypadku tak dużej inwestycji.

Kolejne etapy inwestycji obejmują między innymi restaurację, sale VIP, salę konferencyjną, przebieralnie dla artystów i kolejne pomieszczenia biurowe.

MAŁO CZASU, WYSOKIE WYMAGANIA

Tutaj nie było marginesu na poślizgi. Zlecenie zatwierdzono pod koniec września, wraz z informacją, że już 20 października ma się tam odbyć pierwszy koncert. A kolejne zaraz po nim. Napięte terminy potwierdzały, że wybrano naszą ofertę ze względu na możliwość elastycznego dopasowania różnych elementów do istniejącego projektu.

Do głównej sali koncertowej dostarczyliśmy stoliki w niestandardowym wzorze wykończenia, a także sofki tapicerowane specjalną tapicerką – tak bardzo wytrzymałą jak tylko się da. Dokładnie określone zostały wymagania kolorystyczne: barwy miały współgrać z logo uczelni.

 

PROBLEMY Z TAPICERKĄ

Pojawił się problem. Okazało się, że zamówienie wykraczało poza standardowo dostępne kolory tapicerki. Na szczęście u wielu dostawców mamy dostęp do palet rozszerzonych, z czego skorzystaliśmy i w tym przypadku. Barwy Akademii Górniczo-Hutniczej to czerń, czerwień i zieleń. Przy wyborze tapicerki, projektant i przedstawiciele inwestora postawili na czerwień, zieleń i piękny, głęboki grafit zamiast czerni.

Dostawa obejmowała również krzesła na salę koncertową. Imprezy, które się tutaj odbywają z założenia raczej są taneczne. Studenci rzadko podpierają ściany. Zdarza się jednak, że potrzebna jest duża ilość krzeseł. Te dostarczone przez nas są lekkie, poręczne i niezwykle wygodnie dają się sztaplować w bardzo wysokie słupki. Niewątpliwym walorem tego rozwiązania była również cena, za tę jakość, wyjątkowo korzystna.