Luksusowe gabinety w centrum Warszawy

Zabytkowy budynek, nietypowy układ wnętrz i naprawdę wysokie oczekiwania. Wiedzieliśmy, że taka mieszanka musi zaowocować niezwykłą realizacją. Tak też się stało. Luksusowe gabinety jednej z czołowych spółek z branży energetycznej zrealizowane jak projekt fit-out robią wrażenie!

 

Naszym zadaniem było przeprowadzenie realizacji typu fit-out, czyli kompleksowej aranżacji i wyposażenia części gabinetowo-konferencyjnej biura jednego z naszych stałych partnerów. Mowa o czołowej polskiej firmie z branży energetycznej, z którą mieliśmy już okazję współpracować kilkukrotnie w przypadku całościowych aranżacji wnętrz. Za każdym razem klient wysyłał do nas zapytanie o ofertę i zawsze okazywała się ona najbardziej konkurencyjna. Nie inaczej było tym razem – po zapoznaniu się z naszą ofertą inwestor zdecydował, że gabinety dyrektorskie, recepcja, sala konferencyjna i ciągi komunikacyjne w jego siedzibie, zostaną wyposażone przez Office Plus.

 

Realizacja fit-out

Zlecenie obejmowało kompleksową aranżację wnętrza jednego z zabytkowych budynków w centrum Warszawy. Naszym zadaniem było między innymi wpasowanie się w klimat jego wyjątkowej bryły i lokalizacji, dlatego wszystkie elementy wyposażenia – od unikalnej podłogi, poprzez najwyższej klasy meble, na oświetleniu kończąc, zostały skrupulatnie dobrane i skonsultowane z inwestorem. Była to realizacja typu fit-out, czyli obejmująca prace z różnych obszarów aranżacji wnętrz. Do naszych zadań należało przeprowadzenie zarówno prac budowlano-remontowych, montaż oświetlenia, układanie wykładzin, a także dostarczenie mebli. Oczywiście te prace zostały poprzedzone precyzyjnym projektowaniem wnętrz wraz z doborem produktów.

Prestiżowa inwestycja

O wyjątkowości biura świadczy kilka elementów, które widać już na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim główny korytarz ciągnie się po łuku, a nie tak jak to zwykle bywa, równolegle do jednej ze ścian. Taka konstrukcja ciągu komunikacyjnego powoduje, że wnętrza wydają się być dużo bardziej kameralne, intymne i komfortowe dla pracujących tam osób. Na uwagę zasługuje ponadto bardzo charakterystyczna, luksusowa aranżacja elementów, na które w przestrzeniach biurowych zwykle nie zwraca się zbytniej uwagi. Mowa tu między innymi o ścianach, na których odkryto oryginalna fakturę cegły, obrazach czy oświetleniu, które w każdym pomieszczeniu wygląda inaczej, ale zawsze dopasowane jest do charakteru luksusowego gabinetu.

 

Recepcja

Życzeniem klienta było wyposażenie poszczególnych pomieszczeń w elementy wysokiej klasy, godzące niebanalne wzornictwo z funkcjonalnością i komfortem. Widać to już wchodząc do budynku, gdyż recepcja, na pozór bardzo standardowa, została wzbogacona kilkoma ciekawymi elementami. Najbardziej charakterystyczne z nich to wspomniane już wcześniej niebanalne oświetlenie oraz ściany z surowej cegły, ujednolicone kolorystycznie cienką warstwą kremowego tynku. Sama lada również kryje w sobie kilka ciekawych szczegółów, takich jak podświetlenie led w barwach firmy czy przeszklony blat. Dopełnieniem ogólnego wyglądu jest estetyczne akwarium.

 

Gabinet prezesa

Najbardziej luksusową częścią biura jest gabinet prezesa. Tutaj postawiliśmy na najbardziej prestiżowe rozwiązania, będące dziełem światowej klasy designerów. Wszystko zostało zaprojektowane w oparciu o wytyczne klienta, który dał nam też pewną swobodę w działaniu.
W pomieszczeniu zastosowaliśmy barwione herbatą wykładziny (z dożywotnią gwarancją) gdzie każda z płytek wykładzinowych ma jedyny niepowtarzalny wzór. Dostarczyliśmy też unikalne, cechujące się lekkością i elegancją lampy. Oczywiście najważniejszym i najbardziej rzucającym się w oczy elementem są meble. Spośród różnych dostępnych kolekcji ostateczny wybór padł na meble włoskie z eleganckiej i ponadczasowej linii mebli inspirowanych dziełami artystów włoskiego baroku. Wśród zastosowanych mebli znalazło się biurko na chromowanym stelażu, robionym z odlewu aluminiowego. Do tego bardzo wygodny, wszechstronnie regulowany fotel, zestaw szafek (w tym jedna we wnęce) oraz kącik do przyjmowania gości, składający się z cechujących się niecodziennym wzornictwem: stabilnego stolika kawowego i wygodnych krzeseł. Warto podkreślić, że wyposażenie wnętrz doskonale komponuje się z charakterem całego budynku. Na przykład elementy zastosowane we wnętrzach świetnie korespondują z metalowymi okuciami po zewnętrznej stronie okien – co dobrze widać na poniższych zdjęciach.

Salonik

Poza głównym gabinetem, do przestrzeni prezesa należy również część wypoczynkowa, zaprojektowanej jako integralna część gabinetu. Znajduje się w niej duży, zawieszony na ścianie fornirowanej telewizor, bardzo eleganckie, skórzane, miękkie siedziska (sofa i fotele), a także wyjątkowo ciekawy stolik kawowy ze stelażem o organicznym kształcie.

 

Gabinety zastępców

Równie atrakcyjnie, choć nie z tak dużym rozmachem, zostały wyposażone również gabinety zastępców prezesa. To dwa pomieszczenia, zaaranżowane na zasadzie odbicia lustrzanego. Mamy tam do czynienia z meblami włoskimi z tej samej kolekcji co w gabinecie prezesa, choć biurka i pomocnik są już wyraźnie mniejsze oraz podświetlonymi ścianami z surowej cegły jak w innych częściach biura. Eleganckie meble, obrazy i załamania w suficie zaopatrzone w specjalne oświetlenie – skomponowanie tych elementów z całością biura wymagało sporo namysłu i precyzji wykonania.

 

Sala konferencyjna

Podobnie sytuacja ma się z niedużą salą konferencyjną, gdzie znalazł się włoski stół na chromowanym stelażu z odlewu aluminiowego (również z tej samej kolekcji mebli co w pozostałych pomieszczeniach) oraz bardzo wygodne fotele z giętej sklejki, powleczone miękkimi elementami skórzanymi zarówno na siedzisku, jak i oparciu. Są to krzesła wyróżnione nagrodą Red Dot na największych na świecie targach wnętrzarskich, a nawiązujące do klasycznych rozwiązań wzornictwa przemysłowego.

Cały projekt sprawił naszemu zespołowi wiele satysfakcji, gdyż pozwalał im popuścić wodze fantazji i zaprojektować pomieszczenia w taki sposób, by z jednej strony prezentowały się jako wnętrza typowo luksusowe i bogate, a z drugiej mogły pochwalić się kilkoma niebanalnymi, unikalnymi rozwiązaniami wnętrzarskimi. Całe zlecenie przebiegło bez większych komplikacji w zdrowej, pełnej zrozumienia i zaufania atmosferze między inwestorem a wykonawcą.