Nietypowy stół w aranżacji sali konferencyjnej

Niżej opisane zlecenie polegało na aranżacji kilku pomieszczeń dla Klienta z branży drukarskiej, z którym mieliśmy już przyjemność współpracować wcześniej. W polu naszego zainteresowania było całe zaplecze szkoleniowe firmy, w postaci sali konferencyjnej, małego pomieszczenia socjalnego oraz sali szkoleniowej. Szczególnie istotnym elementem tego projektu był nietypowy stół do sali konferencyjnej, który musiał być przygotowany na indywidualne zamówienie, zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi Klienta.

 

NIETYPOWA SALA KONFERENCYJNA

Wspomniana sala konferencyjna miała być pomieszczeniem urządzonym zgodnie z najwyższymi standardami. Naszym Klientem jest międzynarodową firmą, którą regularnie odwiedzają delegacje z Centrali oraz inni goście z zagranicy, dlatego ambicją kierownictwa było przyjmowanie ich w możliwie jak najbardziej komfortowych warunkach. Tym bardziej, że niejednokrotnie musieli oni spędzić wiele czasu w podróży, a później także wiele godzin podczas narad w sali konferencyjnej – z tych powodów każdy szczegół tego pomieszczenia musiał być idealnie dopracowany.

Największym wyzwaniem podczas aranżacji pomieszczenia okazał się nietypowy stół konferencyjny. Klient zażyczył sobie, aby mogło przy nim zasiąść jednocześnie możliwie jak najwięcej osób oraz by jego uzupełnieniem były krzesła z segmentu premium. Początkowo przedstawiciele Firmy optowali za stołem, którego blat miałby kształt beczki. Jednak bazując na naszym doświadczeniu zdecydowanie odradzaliśmy taki krok. Wiedzieliśmy, że w pomieszczeniu o takich wymiarach blat sprawiałby wrażenie nienaturalnie szerokiego, a przestrzenią wokół stołu zrobiłaby się bardzo ciasna. Te argumenty przekonały Klienta do zmiany zdania i postawienia na rozwiązanie klasyczne. Natomiast efekt końcowy ugruntował przekonanie, że nasza sugestia była najlepszym rozwiązaniem.

WYSOKI STANDARD WYPOSAŻENIA

Stół oraz krzesła w sali konferencyjnej miały już na pierwszy rzut oka dawać poczucie wysokiego komfortu, elegancji i prestiżu. Długo trwały poszukiwania najlepszych rozwiązań, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na system stołów, który całkiem niedawno został wprowadzony do regularnej sprzedaży. Jednak konieczna była jego znacząca modyfikacja pod oczekiwania Klienta (kolor, wymiary). Dzięki temu mogliśmy stworzyć projekt, który nie tylko wpasowywałby się w charakter pomieszczenia, ale także spełniał rygorystyczne wymagania technologiczne. Ostatecznie przy naszym nietypowym stole konferencyjnym mogą usiąść jednocześnie aż 24 osoby (przy czym każda z nich posiada jeszcze pewną dozę swobody), które maja bardzo łatwy dostęp do wszelkich multimediów, media portów i całego okablowania (zgrabnie schowanego zarówno poziomo – pod blatem stołu, jak i pionowo – przechodząc przez nogi do floorboxów).

Sam stół idealnie wizualizuje prestiż organizacji – gruby blat posiada metaliczne wykończenia, a także estetyczny element dekoracyjny w postaci barwionego na czarno szkła. Osadzony jest na masywnych nogach, które również posiadają metaliczne elementy, dodające prestiżu i podkreślające wysoki standard.

W ten trend idealnie wpisują się także wysokiej jakości, eleganckie fotele. Zastosowane w tym wypadku rozwiązania zwykle zamawiane są w dużo mniejszych ilościach, do gabinetów wysokiej kadry kierowniczej firm. Siedziska i oparcia wykonane są z wysoko gatunkowej skóry ekologicznej, a także są idealnie wyprofilowane, dzięki czemu nawet wielogodzinne narady nie wywołują dyskomfortu fizycznego. Wyposażone są w mechanizm synchro, który pozwala regulować krzesło w wielu płaszczyznach. Podstawa całej konstrukcji, a także podstawa podłokietników i oparcia (będąca jednym elementem) również są chromowane, co znacząco zwiększa ich walory estetyczne. Uzupełnieniem wyglądu sali konferencyjnej jest charakterystyczna, czerwona szafka, która znakomicie przełamuje odcienie bieli, szarości i czerni, obecne w pomieszczeniu. Wszystkie elementy zostały zresztą dobrane w sposób pieczołowity pod względem kolorystycznym, z uwagi na branżę naszego Klienta. Wysoki standard tego pomieszczenia to pochodna trendu, w którym sale konferencyjne stają się niejako miejscami regularnej pracy zespołowej, gdzie poza odbywaniem narad, mają miejsce również warsztaty i inne regularne spotkania pracownicze. Wysoki standard to również świadectwo wysokiej kultury organizacyjnej i szacunku do osób odwiedzających biuro w celach biznesowych.

SALA SZKOLENIOWA I CZĘŚĆ SOCJALNA

Cały kompleks szkoleniowy został w tej realizacji zaprojektowany w bardzo przemyślany sposób. Sala konferencyjna, pomieszczenie socjalne oraz sala szkoleniowa przenikają się ze sobą bardzo płynnie i rozdzielone są charakterystycznymi, szklanymi ściankami.

Tuż obok opisanej wyżej sali konferencyjnej znajduje się funkcjonalne pomieszczenie socjalne, wraz z zapleczem kuchennym. Na uwagę zasługuje tutaj wykorzystanie wysokich krzeseł z charakterystycznymi i bardzo wygodnymi siedziskami, stworzonymi z materiału łatwego w czyszczeniu, odpornego na ubrudzenia. Są lekkie i nowoczesne, posiadają specjalnie wyprofilowane podłokietniki, zaprojektowane w stylu włoskim, a ich wyrazisty kolor znakomicie kontrastuje z szarościami, bielą i czernią pozostałych pomieszczeń. Spójność całego pomieszczenia podkreślona została również poprzez charakterystyczny sufit, z okrągłymi elementami, które korespondują z blatami stołów kuchennych.

Sala szkoleniowa z kolei łączy niejako dwa światy – prestiżowy, elegancki styl sali konferencyjnej, z wzornictwem i żywą kolorystyką części socjalnej. Było to możliwe dzięki zastosowaniu nieco mniejszego stołu zbudowanego na bazie tego samego modelu co w sali konferencyjnej oraz zastosowaniu krzeseł z tej samej kolekcji, co w pomieszczeniu kuchennym. Tutaj jednak zostały one wzbogacone o elementy zwiększające komfort użytkowania – chromowaną podstawę na kółkach oraz poduszkę na siedzisku. Całość przewidziano dla pracy kreatywnej 8 osobowego zespołu.

ELEMENTY CHARAKTERYSTYCZNE

Poza zastosowaniem nietypowych mebli w sali konferencyjnej oraz charakterystycznych, przełamujących sferę kolorystyczną krzeseł w pozostałej części biura, firma postanowiła wprowadzić również kilka dodatkowych rozwiązań. Na uwagę zasługuje szczególnie zróżnicowanie podłóg w poszczególnych pomieszczeniach. W sali konferencyjnej stół oraz krzesła znajdują się na miękkiej wykładzinie, z kolei pozostały obszar wyposażony jest w wysokiej klasy panele podłogowe. Z podobnymi, łatwo zmywalnymi panelami mamy do czynienia w części kuchennej, z kolei sala szkoleniowa również posiada na wyposażeniu wykładzinę.

Ciekawym elementem jest również zewnętrzna część rekreacyjna. Opisywana część biura znajduje się w niskim – rozłożystym skrzydle biurowca, położonego na dużej działce. Dzięki temu można było stworzyć „ogródek” z meblami tarasowymi i ogrodowymi, służącymi nieformalnym spotkaniom pracowniczym. Są one swoistym powiększeniem części socjalnej, dzięki któremu każdy może zażyć chwili przerwy w tarasowym fotelu z kubkiem kawy w dłoni.

Uzupełnieniem całego projektu jest lada recepcyjna, którą dostosowaliśmy do projektu Inwestora. Zastosowaliśmy w tym wypadku kilka ważnych elementów – zaczynając od indywidualnych wymiarów, poprzez zastosowanie szkła barwionego, na eleganckich podświetleniach ledowych skończywszy. Naprzeciwko lady znajduje się również ściana z kolorowych paneli, która uzupełnia wizerunek firmy nowoczesnej, designerskiej, ale jednocześnie prestiżowej i godnej zaufania.

Projekt aranżacji kilku pomieszczeń dla firmy z branży drukarskiej stanowił dla nas nie lada wyzwanie – głównie przez konieczność wyposażenia sali konferencyjnej w nietypowe meble, z tworzonym na indywidualne zamówienie stołem konferencyjnym na czele. Na uwagę zasługuje jednak wzorowa współpraca partnerów, dzięki czemu udało się znaleźć rozwiązania, które mimo początkowych wątpliwości Klienta, okazały się strzałem w dziesiątkę.

Zaufanie naszego Klienta zyskane podczas poprzedniej realizacji pozwoliło nam, dostarczyć również i do tego biura meble pracownicze i gabinetowe. Zostały one, podobnie jak przy wcześniejszej realizacji, wykonane według korporacyjnego standardu firmy.