Sala obrad i zaślubin

METAMORFOZA WNETRZ TO JEDNO Z CZĘSTYCH ZADAŃ JAKICH SIĘ PODEJMUJEMY. CIEKAWYM PRZYKŁADEM TAKIEJ REALIZACJI JEST SALA OBRAD RADY MIEJSKIEJ W KSIĄŻU WIELKOPOLSKIM. W SALI ODBYWAJĄ SIĘ TEŻ ŚLUBY, WIĘC MUSIAŁO BYĆ NOWOCZEŚNIE I WYGODNIE, ALE TEŻ GODNIE I ELEGANCKO. UDAŁO SIĘ. TEŻ DZIĘKI WIZUALIZACJI W ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI, KTÓRĄ POTEM WIERNIE ODWZOROWALIŚMY WE WNĘTRZU.

 

WIZJA LOKALNA I WIRTUALNA

Do Książa Wielkopolskiego pojechaliśmy najpierw na wizję lokalną. Zobaczyliśmy tam salę, która ostatnią gruntowną renowację przeszła jakoś przed ćwierćwieczem. Zebraliśmy zestaw wymagań od  Zleceniodawców. Porozmawiał o funkcjonalnościach i kolorach, no i wzięliśmy się do pracy.

Powstały cztery warianty aranżacji przestrzeni, spośród których klienci wybrali jeden. To, że od klasycznego projektu niekiedy ważniejsza jest wizualizacja, nie jest może już czymś nadzwyczajnym, jednak wizualizacja widziana w specjalnych okularach do rozszerzonej rzeczywistości, bardzo podoba się naszym Klientom.

Większe wrażanie od wirtualnego przeniesienia się do nowego wnętrza robi tylko jedna rzecz. Jest to chwila, w której Klient widzi, że finalny efekt nawet w detalach nie odbiegał od projektu. Meble, elementy wykończeniowe, kolorystyka ton w ton – wszystko wyglądało jak żywcem przeniesione z wizualizacji. Dla nas to nic dziwnego. Zawsze pracujemy w taki sposób. Jednak Inwestor był zaskoczony.

JEDNA SALA – DWIE FUNKCJE

Wyposażenie sali konferencyjnej, czy obrad to jedna sprawa, jednak przygotowanie wnętrza, w którym odbywać się będą uroczystości zaślubin, to już całkiem coś innego! A tutaj trzeba było obie, tak odmienne funkcje połączyć w jednym wnętrzu. Pierwsze wyzwanie dotyczyło stylizacji, która z jednej strony miała podkreślać nowoczesność i prestiż sesji rady miejskiej, z drugiej zaś – stwarzać nastrój do podniosłych uroczystości zaślubin.

Drugie z wyzwań związanych z tą realizacją dotyczyło funkcjonalności, czyli łatwego i szybkiego przekształcenia sali obrad w salę ślubów, bądź odwrotnie. Ten drugi problem rozwiązało odpowiednie ustawienie mebli. Z jednej strony sali znalazł się duży, gustowny stół konferencyjny. Przy przeciwległej ścianie – mały stół do udzielania ślubów.

W przestrzeni między stołami stanęło kilka rzędów krzeseł. Zwrócone w kierunku stołu obrad, służą obserwatorom w czasie sesji. Wystarczy kilka minut, by odwrócić je w przeciwnym kierunku – dla gości państwa młodych. Wszystkie krzesła łatwo dają się sztaplować, co ułatwia zarządzanie aranżacją sali.

 

SPÓJNIE I ELEGANCKO

W absolutnie wszystkich projektach i realizacjach, podstawą elegancji jest spójność. Tutaj również stanowiła nadrzędną zasadę stylistyczną. Na tło, projektant wybrał biel i szarości, lekko przełamane dostojną czernią krzeseł. Okrasił je piękną czerwienią – kolorem dostojnym, bardzo uroczystym, eleganckim. Efekt dopełnia wysokiej jakości wyposażenie: pięknie wykończone stoły na chromowanych nogach, fotele z wygodnymi i starannie wykończonymi siedziskami na chromowanych płozach.

Oprócz umeblowania, dostarczyliśmy do tej realizacji panele ścienne wraz z półkami oraz rolety rzymskie. Zajęliśmy się również wymianą stolarki drzwiowej. Wnętrze nabrało całkiem nowego charakteru. Łączy wygodę z funkcjonalnością i nowoczesnością, pozostając bardzo reprezentacyjnym. I o to chodziło.