Salon Huawei w Katowicach – indywidualnie projektowane meble

Do realizacji tego zlecenia wskazał nas architekt, z którym zdarzyło nam się współpracować wcześniej. Salon Huawei w Katowicach musiał powstać w bardzo krótkim czasie, obejmując przy tym wiele nietypowych rozwiązań aranżacyjnych. A w takich właśnie realizacjach specjalizuje się Office Plus. Biurka, krzesła biurowe, stoły – pełne wyposażenie salonu wykonywane było na indywidualne zamówienie.

 

Indywidualnie projektowane meble biurowe

Przestrzeń, którą prezentujemy to salon sprzedaży połączony z serwisem umieszczonym na zapleczu. Wszystkie meble biurowe wykonywane były na zamówienie wedle szczegółowej specyfikacji wynikającej z projektu, której warunki trzeba było spełnić. Meble zaprojektował Panią architekta, a gotowe projekty mogliśmy wyprodukować dopiero po uzyskaniu akceptacji centrali firmy w Chinach. Wyszło unikalnie i pięknie, z wielkim szacunkiem dla detali.

Lada stworzona z biurek, stoliki i regały biurowe

Pierwszym meblem, na który zwraca się uwagę po wejściu do salonu są biurka, wykonane w całości z płyt mineralno-akrylowych Corian®. Niezwykle trwałe, pozwolą na wieloletnie użytkowanie w praktycznie niezmienionym stanie. Po ich połączeniu powstała lada do obsługi klientów. Przedzielona eleganckimi szronionymi szybami i wyposażona w niewielkie, zgrabne kontenery biurowe, a także podręczną szufladę na drobiazgi i szufladę na klawiaturę. Ustawiona została na tle ściany pokrytej stalą nierdzewną z okazałym logo firmy, za którą kryje się zaplecze z częścią serwisową, dyskretnie ukrytą przed klientami.

W pobliżu stanowisk obsługi klientów stanął obszerny i pojemny regał biurowy na akcesoria, wyposażony w haczyki i szufladę. Również z materiału Corian® wykonany jest stolik pod ekspres na kawę, co ma znaczenie zdecydowanie nie tylko estetyczne. Podobnie jak biurka, jest to mebel w największym stopniu narażony na zniszczenia wynikające z wyjątkowo intensywnej eksploatacji. Zastosowanie tego ekskluzywnego materiału, pozwoliło nie tylko osiągnąć zamierzony efekt wizualny, ale też wielokrotnie zwiększyć odporność mebli na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Również kawa rozlana na blat z Corianu® mu nie zaszkodzi.

Stół ekspozycyjny przy oknie wsparto na zwracającą uwagę metalową podstawę, wykonaną z jednolitej płyty stali nierdzewnej. W jej wnętrzu – od podłogi aż do blatu – umieszczone są przewody elektryczne, do których dostęp umożliwia zamykana na dwa kluczyki skrytka tuż pod blatem. Dzięki temu zabezpieczone na stojakach smartfony, czy tablety można bez problemu udostępniać klientom do oglądania i testowania, bez kłopotów z zasilaniem. Wykonanie tego stołu było chyba najtrudniejszym elementem całej realizacji.

Wysoki stolik pod stanowisko komputerowe do użytku klientów wykonany został z grubej płyty meblowej. Dla oszczędności miejsca, wysoki drewniany taboret – hoker został schowany pod blatem, dzięki czemu na co dzień nie zakłóca niewielkiej przestrzeni.

Sofy i krzesła z drewna i naturalnej skóry

Jak wszystkie inne meble, tak i siedziska zostały zaprojektowane przez Panią architekt specjalnie dla Huawei i przekazane nam do produkcji po uzyskaniu akceptacji chińskiej centrali firmy. Wśród dostarczonych produktów, chyba najbardziej zwracają uwagę krzesła. Prezentują się naprawdę pięknie. Drewniane, tapicerowane naturalną skórą – zarówno krzesła dla klientów, stojące przy ladzie, jak i wspomniany już hoker przy stanowisku komputerowym.

Z naturalnej skóry wykonane są również sofy dla klientów. W drodze wyjątku, łączący je gazetownik powstał z płyty meblowej, co wynika z większej trwałości tego materiału w porównaniu z jednak bardziej miękkim drewnem. Gazetownik kryje w sobie również  ładowarkę USB do dyspozycji klientów salonu. Całość uzupełnia dyskretne podświetlenie mebli taśmami LED, zamontowanymi między innymi na biurkach, czy w szafie.

Wyposażenie w meble biurowe salonu Huawei w Katowicach to przykładowa nasza realizacja dla tej firmy. Piękne drewniane krzesła i inne meble oglądać też można np. w Kaliszu, czy Białymstoku. Ciekawy projekt, owocna współpraca z architektem, zwieńczone zostały świetnym efektem wizualnym. Zarówno biurka dla pracowników, z których powstała lada do obsługi klientów, jak i krzesła biurowe, czy sofy w poczekalni, a także stoliki i regały oraz imponujący stół ekspozycyjny, wymagały szczegółowych ustaleń i precyzyjnego wykonania z dbałością o detale.