Umeblowanie firmy korporacyjnej z branży drukarskiej

Naszym klientem była duża, renomowana firma z branży drukarskiej, której zależało na wyposażeniu swojej nowej siedziby, mieszącej się w Łodzi. Przedmiot zamówienia obejmował dostarczenie mebli pracowniczych, siedzisk, a także urządzenie kuchni i pomieszczeń wypoczynkowych oraz recepcji.

Nasza Firma została wybrana do wykonania tego zadania po pomyślnym dla nas porównaniu różnych ofert, przeprowadzonym wcześniej przez Klienta. Zleceniodawca postanowił skorzystać z pomocy Office Plus dzięki ofercie, którą zaproponowaliśmy, a której atutami były wysoka jakości mebli i technologicznych rozwiązań, dostosowanie się do krótkiego terminu realizacji, a także niska cena w kontekście do jakości i zakresu oferowanych usług. Wykorzystywana przez nas technologia laserowa obróbki mebli (szafy, półki, kontenery itd.) oraz możliwość dostarczenia gotowych już szaf (co skraca proces aranżacji) z pewnością zadecydowały o wygraniu przez nas „konkursu ofert” na umeblowanie firmy.

Warto podkreślić, że Inwestor wykazał ogromne zainteresowanie procesem wyboru mebli. W jego imieniu powołana została nawet specjalna grupa przedstawicieli działów, mająca określić swoje oczekiwania względem naszej Firmy. Klient doskonale wiedział, czego oczekuje, a my musieliśmy udowodnić, że potrafimy sprostać wysokim wymaganiom. W ostatniej fazie podczas przygotowywania kontraktu przyjechał do nas z Londynu manager odpowiadający za zakupy korporacyjne na terenie Europy. Nasza prezentacja i możliwości technologiczne zrobiły na nim wielkie wrażenie, co jest dla nas powodem do dumy.

Projekt biura i ogólne założenia

Klient dysponował gotowym projektem aranżacji pomieszczeń firmy. Z tego względu byliśmy zobowiązani zadbać przede wszystkim o dostosowanie się do odgórnych oczekiwań, choć zwykle służymy naszym klientom także wsparciem w zakresie projektowania i doradztwa produktowego. W przypadku omawianego zlecenia chodziło jednak głównie o umeblowanie firmy. Zleceniodawca wybrał z naszej oferty niestandardowe produkty, które miały stanowić wyposażenie przestrzeni firmowych. Na potrzeby recepcji wykonaliśmy oryginalną ladę recepcyjną z podświetleniem, wyposażyliśmy pomieszczenie w eleganckie fotele dla kontrahentów i pracowników oraz zadbaliśmy o urządzenie pokoju socjalnego, mieszącego się za recepcją. W biurze typu open space dostarczyliśmy zestaw biurek w układzie bench, dzięki którym pracownicy mogą wykonywać swoje zadania w sposób komfortowy, z zachowaniem prywatności, wolną przestrzenią na przedmioty biurowe i możliwością ukrycia nawet bardzo dużej ilością kabli. W przypadku oferowanych przez nas mebli wykorzystano elementy wygłuszające, jak ścianki, przegrody czy cichy i miękki domyk w szafach oraz szufladach.

 

Dostarczenie mebli biurowych

Nasze zlecenie obejmowało także dostarczenie siedzisk, które wyposażyliśmy w siatki w kolorach dopasowanych do wystroju wnętrz. Klient skorzystał również z naszej oferty szaf. Na życzenie dostarczyliśmy szafy o nietypowej głębokości 35 cm (a nie jak zazwyczaj 42 cm), wyposażone w mechanizmy tłumiące dźwięk, dostosowane do wymogów cichego biura. W pomieszczeniach dla menadżerów pojawiły się eleganckie siedziska z zagłówkami i niestandardowe biurka z regulowaną wysokością, umożliwiającą pracę w pozycji stojącej oraz stoliki do krótkich spotkań. Z myślą o pomieszczeniach dyrekcji oprócz biurek i foteli gabinetowych przygotowaliśmy stoliki kawowe oraz stoły konferencyjne. W salach konferencyjnych znalazły się wygodne, nowoczesne siedziska na płozach. Zajęliśmy się także urządzeniem stref wypoczynkowych (tzw. chillout room’y), które wyposażyliśmy w miękkie sofy oraz wysokie stoliki z siedziskami typu „hoker”. Dostarczyliśmy ponadto stoły i siedziska do części jadalnej kuchni. Oferowane krzesła były wytrzymałe, łatwo zmywalne, a przy tym dające się sztaplować – dzięki czemu nie muszą zajmować dużej przestrzeni, gdy się ich nie używa.

Wszystkie meble, które dostarczyliśmy i rozstawiliśmy u klienta, korespondowały kolorystycznie z wystrojem wnętrz poszczególnych pomieszczeń. W ramach zlecenia nasza Firma dostarczyła łącznie:

 • 14 pojedynczych biurek (w tym 10 z elektryczną regulacją wysokości, coraz powszechniej wykorzystywanych w nowoczesnych biurach na całym świecie),
 • 25 biurek w układzie bench (dwu-, cztero- i sześcioosobowych),
 • 9 ścianek oddzielających od ciągów komunikacyjnych,
 • 55 przegród czołowych międzybiurkowych z funkcją wpinania karteczek z przypomnieniami,
 • 65 przegród mobilnych z możliwością łatwego montażu i demontażu,
 • ponad 150 szaf (aktowych, garderobianych i innych),
 • ponad 130 kontenerów mobilnych,
 • kilka stolików kawowych i mobilnych na laptopy,
 • kilka stołów do pomieszczeń socjalnych,
 • 8 stołów gościnnych do gabinetów,
 • 5 stołów konferencyjnych (w tym 1 duży, mobilny, na kółkach).
 • ladę recepcyjną wykonaną według projektu Inwestora
 • blisko 300 różnego rodzaju siedzisk – od foteli, poprzez sofy dwu- i trzyosobowe, pufy, krzesła konferencyjne na nogach oraz na płozach, fotele obrotowe (także z zagłówkiem), aż po krzesła socjalne i wysokie typu „hoker”.

Krótkie terminy i pokonane ograniczenia

Jak widać, mieliśmy pełne ręce roboty, lecz potrafiliśmy uporać się z dostarczeniem i rozstawieniem produktów w ciągu 5 dni. Goniące nas terminy okazały się zarazem największym wyzwaniem. Ciężko było w tak krótkim czasie zgromadzić komplet mebli, tym bardziej, że większość prac musieliśmy wykonywać bez dodatkowych hałasów, aby nie przeszkadzać w codziennej pracy użytkowników biurowca. Dlatego też zaczynaliśmy nasze obowiązki ok. godziny 6:00 rano, aby zdążyć ze wszystkim na czas. Niewątpliwie wyzwaniem okazał się także utrudniony dostęp do biura i niewielkie windy w samym budynku, co uniemożliwiało swobodne dostarczanie mebli. Na szczęście dzięki dobrej organizacji udało nam się zrealizować wszystkie zlecone nam zadania, a umeblowanie firmy zostało zakończone zgodnie z wyznaczonymi terminami.

Podsumowanie

Zazwyczaj klienci oczekują naszego wsparcia już od etapu projektowania wnętrz, przez produkcję mebli pod indywidualne zapotrzebowania, aż po dostarczanie i rozstawianie naszych produktów. W przypadku tego zlecenia mieliśmy za zadanie wyłącznie dostarczyć i rozstawić meble, choć często przy okazji tego typu zadań prosi się nas np. o wyposażenie pomieszczeń w sprzęt elektroniczny, czy o pomoc w wyborze i dostarczenie wykładzin. Zajmujemy się kompleksowymi realizacjami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z naszej oferty na określonym etapie aranżacji pomieszczeń firmowych, jak było w przypadku omawianego zlecenia. Najlepszym potwierdzeniem, że świetnie radzimy sobie z zadaniami na każdym etapie realizacji projektów aranżacji biur jest zadowolenie i słowa uznania jakie otrzymaliśmy od naszego Klienta.