Wyposażenie centrali firmy transportowej

Dla każdego przedsiębiorcy współpraca z partnerem, który do swoich obowiązków podchodzi bardzo rzetelnie i profesjonalnie, jest jednym z najbardziej pozytywnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. A jeśli kooperacja ta jest stała i z różną intensywnością trwa przez całe lata, to mamy do czynienia z bardzo pożądanym i cennym zjawiskiem. Właśnie taka sytuacja ma miejsce w przypadku kolejnej realizacji, którą chcielibyśmy Państwu przedstawić. Dzisiaj przedstawiamy przeprowadzone wyposażenie centrali firmy transportowej, z którą współpracujemy już od 15 lat jest.

 

Zaangażowanie po stronie Klienta

W rzeczywistości to, co mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach, jest jedynie niewielkim wycinkiem bardzo szeroko zakrojonej inwestycji, która trwa od bardzo dawna. Osoby odpowiedzialne za jej przebieg po stronie Klienta miały świadomość, że taki proces trzeba rozłożyć na wiele etapów i jasno sprecyzować swoje oczekiwania na każdym z nich. Mowa tu o spójności działań na przestrzeni lat. Właśnie dlatego dwa lata temu przeprowadzono aranżację przestrzeni pracowniczych, a dopiero następnym krokiem było niedawne wykonanie sale konferencyjnych i przestrzeni kuchennych.


Filozofia firmy

Ciekawostką może być fakt, że ten nie mały budynek, w którym mieszczą się biura, znajduje się z dala od zgiełku Warszawy – na jej obrzeżach. Wynika to z filozofii firmy, która bardzo dba o komfort pracy. Uwidacznia się to zresztą w jakości zamówionych mebli – wszystkie one wykonane są z niezwykle trwałych, ale również niezwykle estetycznych i użytecznych materiałów. Cena nie była najważniejszym kryterium przy ich wyborze – liczyła się wygoda pracowników i gości. Staraliśmy się możliwie jak najlepiej dopasować do takich oczekiwań, dlatego w ostatecznym projekcie znalazło się wiele przedmiotów zamawianych indywidualnie, spoza katalogu.

Zakres działań

Wyposażenie centrali firmy transportowej było dla nas o tyle interesującym zleceniem, że poza dostarczeniem określonych mebli, mogliśmy się w jego trakcie wykazać również pewną dozą kreatywności. Do zadań Office Plus i współpracującego z nami architekta należało między innymi zaprojektowanie sufitów z oświetleniem w kuchni i lunch roomie oraz wymyślenie spójnej koncepcji sal konferencyjnych, które ostatecznie przyjęły nazewnictwo od polskich miast. Jak już wspomnieliśmy, w tym przypadku mieliśmy do czynienia z Klientem, z którym znamy się i współpracujemy od dawna, w związku z czym zostaliśmy obdarzeni dużą dawką zaufania i wiele z naszych pomysłów było później wprowadzanych w życie. Osoby odpowiedzialne za projekt chętnie słuchały naszych uwag, czego efektem było wykreowanie bardzo spójnych i ciekawych pod względem aranżacyjnym pomieszczeń.


Przestrzenie wielofunkcyjne

Jedną z najbardziej widocznych nowości aranżacyjnych w tym projekcie jest fakt zastosowania płynnych przejść między przestrzeniami o różnym przeznaczeniu. Idealnie obrazuje to przypadek kuchni, która płynnie przechodzi w lunch room – służący raczej nieformalnym spotkaniom przy kawie niż przerwie obiadowej. To znajdujące się tuż obok zabudowy kuchennej, wydzielone miejsca na krzesłach barowych służą spożywaniu posiłków. Jednak tuż za nimi znajdują się stoliki kawowe i wygodne siedziska, przy których w luźnej atmosferze spotykają się grupy pracownicze i rozmawiają – na różne tematy, również zawodowe. Całe pomieszczenie zostało tak zaprojektowane, by przy jednym stoliku mogła zasiąść różna liczba osób – od dwóch do nawet dziewięciu. Tego typu rozwiązania służą budowaniu dobrej atmosfery w zespole, ale także produktywności – wiele tematów związanych z pracą można z powodzeniem rozwiązać podczas takich luźnych, półformalnych spotkań przy kawie i ciastku.


Po nowemu

Z roku na rok rośnie popularność na oryginalne nazywanie sal konferencyjnych – w tym przypadku odwołano się nazw polskich miast. Fakt ten został podkreślony odpowiednią kolorystyką wnętrza oraz wielkoformatowymi zdjęciami miejsc charakterystycznych dla danej miejscowości. Innym powracającym po wielu latach trendem jest zastosowanie w krzesłach drewnianych nóg. Generalnie rośnie popularność drewna – oraz imitujących lite drewno czy sklejkę – stosuje się je też w innych elementach mebli i wystroju wnętrz.

Słowa nigdy nie oddadzą wyglądu wnętrza w taki sposób jak obraz, dlatego zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć, która ukazuje niewielki wycinek prac przy wyposażeniu centrali firmy transportowej.