Złociste słoneczniki, soczyste barwy i wysokiej klasy fotele obrotowe

DO REALIZACJI TEGO PROJEKTU ZAPROSZONO NAS Z POLECENIA, ALE I TAK O ZDOBYCIE TEGO ZLECENIA RYWALIZOWALIŚMY Z TRZEMA INNYMI FIRMAMI. NA NASZĄ KORZYŚĆ PRZEMÓWIŁA ELASTYCZNOŚĆ CENOWA I PRODUKTOWA, ALE TEŻ DOSKONAŁE REFERENCJE, KTÓRYMI MOGLIŚMY SIĘ POCHWALIĆ.

 

Więcej niż wyposażenie wnętrz: dodatkowe korzyści dla klienta

Dla klienta bardzo ważne było wierne odwzorowanie projektu wykonanego przez architekta, z drobiazgowym uwzględnieniem kolorów i wzorów wszelkich możliwych elementów. Wśród mebli zaś pierwsze skrzypce grały krzesła. Kluczowe znaczenie miały np. krzesła do sali konferencyjnej, z których klienci są bardzo zadowoleni. Kolejnym aspektem ważnym dla klienta była długofalowa i elastyczna współpraca. Firma posiada drugie strategiczne biuro w innym mieście, a do wszystkich swoich siedzib potrzebuje czasem doposażenia w pojedyncze stanowiska pracy, czy też nawet meble, jak krzesła, czy stoły konferencyjne.

W pewnym stopniu więc zaważyło to, że jesteśmy firmą o ogólnopolskim zasięgu mającą w swojej ofercie wiele zróżnicowanych produktów. Dodatkowym walorem była wykonana przez nas sesja fotograficzna wnętrz po zakończeniu realizacji, której efekty klient otrzymał do swobodnego wykorzystania we własnych celach marketingowych. Przeprowadziliśmy również szkolenie dla kadry z zakresu zdrowego siedzenia na fotelach. Pokazaliśmy w jaki sposób ustawiać mechanizmy, ale też wykorzystywać fotele do szybkich, praktycznych ćwiczeń w trakcie pracy.

Duża przestrzeń pełna blasku

Ostateczny efekt to wynik dość ścisłej współpracy z architektem inwestora. Największą wartością była spójność przestrzeni, ale też projektu z marką firmy i profilem jej działalności. Na spokojnym, stonowanym tle z elementami drewna miały stanąć meble biurowe o dynamicznych sylwetkach i kolorach, nadające wnętrzu pozytywnej energii: zdrowe, mocne, dynamiczne akcenty.

Pierwsze skojarzenie, jakie nasuwa się po wejściu do tych wnętrz to światło. Od oświetlenia sufitowego, poprzez odbijające światło ściany i całą masę przeszkleń, po świetlistą recepcję i żółto – limonkowe akcenty na wykładzinie – każdy element rozjaśnia przestrzeń i potęguje blask.

Przyczyniają się do tego znacząco płaszczyzny pionowe w korytarzach. Te, które nie są przeszklone, zostały obłożone błyszczącą, jakby wypolerowaną, odbijającą światło okładziną, powiększającą optycznie przestrzeń.

Realizacja: recepcja i sale konferencyjne

Lada recepcyjna do takiego wnętrza musiała oczywiście zostać wykonana na specjalne zamówienie, wedle indywidualnego projektu. To najlżejszy i najjaśniejszy element wyposażenia, w tej i tak rozświetlonej przestrzeni. Idealnie współgra z tłem, dając w sumie lekki, świetlisty efekt.

Tuż przy recepcji zaczyna się strefa sal konferencyjnych, co jest bardzo poręcznym rozwiązaniem. Jedna z sal konferencyjnych, przeznaczona głównie do połączeń międzynarodowych, z dużym ekranem, stosunkowo niewielkim stołem konferencyjnym wyposażonym, oczywiście, w okablowanie i mediaport, a także wysokiej klasy krzesłami konferencyjnymi – wygodnymi, ale też wybranymi z dużym naciskiem na estetykę. Lekkie, ergonomiczne, nadające przestrzeni eleganckiego, nowoczesnego charakteru – idealne również do spotkań roboczych. Panelowa ściana umożliwia łatwe powiększenie przestrzeni w razie potrzeby.

Większa sala konferencyjna, przeznaczona na bardziej oficjalne i liczne spotkania, wyposażona została w duży stół konferencyjny i zdecydowanie bardziej nobliwe, klasyczne kubełkowe fotele obrotowe. Na poziomie estetycznym uwagę zwraca spójność podstaw stołów i foteli. Ciekawostką są też nietypowe mediaporty w formie kostek. Sala została również zaopatrzona w dwa duże ekrany, przydatne podczas konferencji zdalnych, czy prezentacji.

 

Realizacja: sale pracownicze i kąciki spotkań

Wedle zamysłu architekta, przestrzeń w dużej mierze dzielona jest przeszkleniami, co nadało całości lekkości i ułatwiło zachowanie spójności, ale też dla nas stanowiło dodatkowe wyzwanie, bo w takich warunkach każde z osobnych wnętrz wymaga drobiazgowego wręcz dopracowania, by dla osoby przechodzącej korytarzem stanowiło kolejny ładny obrazek. A nie zawsze jest to łatwe, gdy weźmiemy pod uwagę, że każdy użytkownik wnosi do przestrzeni swój żywioł. Trzeba być wówczas bardzo przewidującym.

Stanowiska pracownicze to benche, czyli dwuosobowe biurka na jednym stelażu. Przy nich zaś bardzo wysokiej klasy fotele biurowe, dające użytkownikom najwyższy komfort siedzenia. Jedenaście funkcji tych mebli czyni z nich nie tylko wygodne fotele pracownicze, ale też zaawansowane narzędzia umożliwiające relaks i zadbanie o zdrowie, dzięki prostym ćwiczeniom odciążającym kręgosłup w trakcie krótkich przerw w pracy. Siatka na oparciu stanowi dodatkowe źródło komfortu. Jest też odporna na zabrudzenia.

Ze strony wizualnej, w pomieszczeniach dla pracowników warto zwrócić uwagę na przegrody na biurkach, w większości w energetyzujących, wyrazistych barwach. Do biur dostarczyliśmy również szafy aktowe z drzwiami przesuwnymi. Takie szafy na dokumenty traktujemy w naszych realizacjach z dużą troską o solidność. Mechanizmy drzwi przesuwnych, czy wyposażenia wewnętrznego muszą przetrwać lata codziennej intensywnej eksploatacji.

Między przestrzeniami pracowniczymi znalazły się też miejsca na okrągłe stoliki do krótkich spotkań z wygodnymi żółtymi krzesłami. Identyczne zostały też wybrane do kącików do spotkań, znajdujących się w przestrzeni biurowej. Tapicerowane, osadzone na delikatnych wizualnie metalowych podstawach są bardzo wygodne i niezwykle efektowne. Dodatkowym walorem tych pięknych krzeseł jest łatwość sztaplowania.

Nowoczesność: strefa chillout i budki telefoniczne

Nowoczesne biuro, w którym pracują wysokiej klasy specjaliści, nie mogło obyć się bez dodatkowych przestrzeni, oferujących użytkownikom relaks i nieco intymności.

Ważnym elementem tej realizacji były budki telefoniczne, czyli pomieszczenia służące do swobodnych rozmów telefonicznych. Ich wyposażenie jest dość proste, ale komfortowe: bardzo wygodne, ergonomiczne i przy okazji piękne fotele obrotowe z wysokimi oparciami.

Strefa chillout przystrojona została w energetyzujące tapety o wzorze słoneczników. Na ich tle stanęły różnej wielkości ławy, ale główną rolę pełnią fotele wypoczynkowe i sofy. Ekskluzywne produkty, niesamowicie wygodne, z wysokimi oparciami, przy okazji posiadające zdolność wytłumiania prowadzonych w nich rozmów, co daje wypoczywającym i rozmawiającym w nich osobom sporą dozę intymności.