Office Plus

NARODOWE FORUM MUZYKI OTWARTE!

Narodowe Forum Muzyki to jedna z największych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji ostatnich lat. Wyjątkowy projekt, majestatyczna bryła i niepowtarzalne wnętrze zyskały rozgłos na długo przed oficjalnym otwarciem. Office Plus miało przyjemność współtworzyć wnętrza NFM.

Wrocławskie Narodowe Forum Muzyki to nowa inwestycja na kulturalnej mapie Polski. Ten nowoczesny kompleks sal koncertowych jest też nazwą instytucji kultury powstałej w 2014 roku z połączenia Filharmonii Wrocławskiej i Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Sam budynek usytuowany na placu Wolności został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną  Kuryłowicz & Associates, natomiast za projekt wnętrz opowiadało Towarzystwo Projektowe. Office Plus dostarczył meblowe do wnętrz NFM, wśród nich była prawdopodobnie najdłuższa na świecie stacjonarna… kanapa.

Prawie 50 tys. m². Kubatura o powierzchni 257 tys. m³ (6 kondygnacji nadziemnych i 3 podziemne). Cztery sale koncertowe, w tym główna z 1800 miejscami i trzy kameralne dla widowni liczącej od 250 do 450 osób, a także studio nagrań, sale prób, pomieszczenia konferencyjno-biurowe, przestrzeń wystawiennicza. Wszystkie te pomieszczenia wyposażono w tak wielką ilość specjalistycznych meble, że aż trudno je opisać. Jednak wśród nich znajduje się ewenement na skalę światową – ponad 50 metrowa kanapa!

Dokładnie 52 metry, tyle ma prawdopodobnie najdłuższa stacjonarna kanapa na świecie i z pewnością jedna z najdłuższych kanap w Polsce. Żeby stworzyć czerwono-purpurowe miękkie siedziska i oparcia sięgające sufitu, potrzeba było miedzy innymi 220 metrów bieżących wysokogatunkowej tkaniny. Długie godziny pracy w połączeniu z tapicerską precyzją przyniosły wyczekiwany efekt – elegancja, komfort i nade wszystko doskonałe proporcje. Żeby usiąść na tym wyjątkowym meblu wystarczy udać się do foyer znajdującego się na poziomie -1 we wrocławskim NFM.

Narodowe Forum Muzyki zostało oficjalnie otwarte 4 września. Warto zaplanować czas na posłuchanie koncertu w tym naprawdę wyjątkowym miejscu. Tym wszystkim, którzy we Wrocławiu będą tylko przejazdem polecamy kawiarnię w NFM z pięknym widokiem na plac Wolności. Mamy nadzieję, że kawa przy dostarczonych przez nas stolikach i krzesłach będzie smakowała wyśmienicie.

Zapraszamy też do przeczytania szczegółowego opisu skomplikowanych pracy przeprowadzonych przy wyposażeniu instytucji kultury jaką jest Narodowe Forum Muzyki