Office Plus

ELEGANCKIE I NOWOCZESNE BIURA W ZASIĘGU MOŻLIWOŚCI!

Dzisiejsze czasy rządzą się swoimi prawami. Coraz więcej firm woli postawić na nowoczesne i eleganckie biuro, które będzie spełniać potrzeby pracowników, ale też firmy jako organizacji. Niekiedy decyzja o aktualizacji wizerunku firmy w oczach pracowników i kontrahentów wiąże się z reorganizacją dotychczasowego stylu aranżacyjnego. Specjaliści od urządzania wnętrz mają pełne ręce roboty, gdy w grę wchodzi wykonanie tego typu usługa. Ostateczny efekt wart jest jednak zachodu – nowoczesne biura to komfort, ergonomia i wizytówka firmy. Ale czym właściwie jest nowoczesne biuro i od czego zacząć jego aranżację?

Aranżacja nowoczesnego biura

Projektowanie biur to popularny temat i wyzwanie jednocześnie. Wiele osób zastanawia się np. nad tym jak urządzić biuro dla niewielkiej firmy? Na szczęście, o aranżacji i urządzaniu nowoczesnych pomieszczeń mówi się wiele. Zwraca się uwagę na to, że najlepszy efekt osiąga się wówczas, gdy zastosowane rozwiązania odzwierciedlają specyfikę oraz politykę danej firmy. W realizacji powierzonego zlecenia trzeba koniecznie uwzględnić charakter wykonywanej w pomieszczeniu pracy –  czy jest to praca zespołowa, czy może raczej indywidualna. Nowoczesne i eleganckie biuro również powinno być urządzone w taki sposób, aby odpowiadało potrzebom pracowników oraz filozofii szefostwa. Warto zatem pamiętać, że eleganckie biuro to nie zawsze miejsce urządzone zgodnie z trendami. Więcej na ten temat napisaliśmy w artykule Modne biuro – jak to zrobić, by nie przesadzić?

Jak urządzić nowoczesne biuro?

Współczesny model pracy opiera się w dużej mierze na działaniach zespołowych i bywa bardzo elastyczny. Nowoczesne biuro projektowane jest w taki sposób, aby umożliwić jak najprostszy przepływ komunikacji między pracownikami i zagwarantować im komfortowe warunki działania. Co więcej, w nowoczesnych firmach zanikają już nawet strefy oddzielające szefostwo od pracowników niższego szczebla. Często pojawiają się również przestrzenie wypoczynkowe (w których można np. pograć w piłkarzyki) czy miejsca przeznaczone do telefonowania – wszystko po to, by dogodzić pracownikom oraz klientom. Pomimo tak licznych, a przy tym nietypowych aranżacji, nowoczesne biuro musi być także eleganckie i wyróżniać się oryginalnymi rozwiązaniami estetycznymi, jak choćby grafiki na ścianach oraz różnego rodzaju elementy dekoracyjne, np. rośliny. Jak urządzić nowoczesne biuro i na co jeszcze warto zwrócić uwagę? 

  • Eliminacja potencjalnych źródeł hałasu to jedna z cech, którą powinno mieć nowoczesne biuro. Z takim wyzwaniem mierzą się przede wszystkim przestrzenie typu open space. Dobrym rozwiązaniem są materiały tłumiące dźwięki, które skutecznie ograniczają poziom hałasu. 
  • Nowoczesne i eleganckie wnętrza wykorzystują odpowiednie kolory w przestrzeni biurowej, które pozytywnie wpływają na jakość pracy. Pracowników spędzających 8 godzin przed komputerem powinna otaczać zieleń – kolor, który neutralizuje wpływ szkodliwego promieniowania z monitorów i zapewnia oczom chwilę wytchnienia.
  • Nie bez znaczenia jest dostęp do światła – tego dziennego, jak i sztucznego oświetlenia. Źle oświetlone stanowisko pracy prowadzi do złego samopoczucia i wpływa na efektywność pracy. 
  • Każde nowoczesne biuro stawia na ergonomię. Meble biurowe takie jak krzesła i biurka muszą gwarantować komfort i spełniać założenia bezpieczeństwa i higieny w trakcie pracy. Współczesne wzornictwo oferuje wiele designerskich rozwiązań, które sprawią, że wygodne biuro będzie też eleganckie

Dlaczego warto urządzić eleganckie i nowoczesne biuro?

Eleganckie biuro to temat, który jest coraz chętniej podejmowany przez szefów różnego rodzaju firm, szczególnie tych podążających za współczesnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Aranżacja wnętrz będzie też z pewnością tematem popularnym w przyszłości. Elegancki, modernistyczny wystrój świadczy dziś o klasie danej firmy oraz o otwarciu na rozwój dalszej działalności. Projekt nowoczesnego biura wpływa także na prezencję przed klientami i kandydatami do pracy. Nowoczesne, dobrze zagospodarowane i ergonomiczne biuro to wizytówka przedsiębiorstwa i miejsce, do którego można zaprosić partnerów biznesowych. Warto o tym wszystkim pamiętać, gdy zajdzie potrzeba urządzenia biura. Być może rozwiązaniem okaże się właśnie styl nowoczesny. Dowiedz się więcej o tym jak zaprojektować nowoczesne i funkcjonalne biuro z naszych artykułów blogowych.