Office Plus

PROJEKTOWANIE BIUR W PIGUŁCE

Interesuje Cię projektowanie biur? Zastanawiasz się, jak zaprojektować nowoczesne biuro i na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj ten tekst i zobacz, jakim wyzwaniem (estetycznym i praktycznym) jest aranżacja wnętrz.

Współczesne projektowanie biur – dlaczego jest ważne?

Pomieszczenia biurowe w założeniu powinny pełnić kilka podstawowych funkcji. Po pierwsze, jako miejsca pracy muszą być dostosowane do potrzeb i kwalifikacji osób zatrudnionych. W związku z tym ważne jest także, aby zostały wyposażone w rozwiązania funkcjonalne oraz zaprojektowane w sposób ułatwiający komunikację między pracownikami i klientami. Niewątpliwie trzeba zadbać przy tym o walor estetyczny wnętrz firmy – zarówno biur, w których się pracuje, jak i pomieszczeń, gdzie przyjmuje się kontrahentów. Projektowanie biur, aranżacja i wyposażenie biur to kluczowe etapy, których właściwa realizacja ma w konsekwencji duży wpływ na odbiór firmy w oczach klientów.

Czym kierować się podczas projektowania biur?

Projektowanie biur przez projektantów i architektów rozpoczyna się od określenia filozofii danej firmy. Pomysł na biuro powinien bowiem odzwierciedlać politykę przedsiębiorstwa i uwzględniać między innymi komfort pracy indywidualnej i zespołowej. Poza tym projektowanie biur i ich aranżacja musi też wziąć pod uwagę relacje między pracownikami.

Zagospodarowanie przestrzeni biurowej wiąże się nie tylko z określeniem układu pomieszczeń, ale także z wyznaczeniem ciągów komunikacyjnych między osobami, które w tym biurze pracują. Ważne jest, aby wszystkie elementy – łącznie z meblami biurowymi i wyposażeniem wnętrz w produkty dekoracyjne – współgrały ze sobą, tworząc spójny, a przy tym estetyczny styl aranżacyjny, odpowiadający charakterowi firmy. Innymi słowy: na pytanie o to, jak urządzić biuro, trzeba sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie jaka jest firma. Biuro to nie tylko budynek, ale codzienna praca i konfrontacje zespołowe – i właśnie to uwzględniają projektanci podczas planowania projektu.

Projektowanie biur – odpowiedzialne i wymagające zajęcie

Projektowanie biur jest odpowiedzialnym i bardzo wymagającym zajęciem, choć satysfakcja z osiąganych rezultatów z nawiązką wynagradza włożony trud. Jednym z takich ważnych – a przy tym niełatwych – etapów w pracy projektantów jest dobór konkretnych rozwiązań biurowych. Najpierw należy rozpoznać potrzeby klienta, uwzględniając charakter działań i zakres usług wykonywanych przez daną firmę. Następnie proponuje się wybór konkretnych produktów, dopasowanych do potrzeb przedsiębiorstwa, uwzględniając ich jakość (chodzi tutaj przede wszystkim o wytrzymałość produktu) oraz cenę. Ile kosztuje projektowanie wnętrz? Zależy to oczywiście od budżetu klienta, wyboru materiałów, mebli, kolorów i ogólnej powierzchni biura.

Zaprojektować biuro w pigułce to wyzwanie!

Jak widać, projektowanie biur to zadanie wieolopoziomowe. Organizacja dostępnej przestrzeni to tylko jeden z etapów pracy projektantów. Muszą oni brać pod uwagę również takie detale, jak budowa fizyczna osoby pracującej w określonym pomieszczeniu. Wszystko po to, aby zadbać o komfort pracowników i wizerunek firmy w oczach klientów. Projektowanie biur najlepiej powierzyć specjalistom. Nasze showroomy zlokalizowane są w miastach, takich jak: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, a nasze biura znajdują się w miejscowościach: Poznań, Opole, Rzeszów i Ruda Śląska. Jeśli chcesz skonsultować usługę, rozpocząć współpracę lub po prostu skorzystać z doradztwa – zapraszamy do kontaktu.