Office Plus

PRACA W WARUNKACH OUTDOOROWYCH

Większość pracowników, która pracuje w trybie home office nie może doczekać się powrotu do biura. Jednak czy praca w czterech ścianach, przy biurku w mało atrakcyjnej przestrzeni będzie motywująca? Czy sprawi, że nagle staniemy się bardziej efektywni i produktywni? A co stałoby się, gdybyśmy naszą pracę przynajmniej częściowo przenieśli w naturalne warunki, czyli pracowali na biurowym tarasie, balkonie czy w ogródku?

PRACUJ W ZGODZIE Z NATURĄ?

Okazuje się, że praca w warunkach outdoorowych może i przynosi niebywałe efekty. Otóż otoczeni naturą jesteśmy bardziej zmotywowani do działania, nasze nastawienie jest przynajmniej kilakdziesiąt procent wyże a sampoczucie wskakuje na wyzszy poziom. Jak to działa? Co takiego robi natura, że nagle stajemy się zupełnie innymi ludźmi?

Przede wszytskim natura wycisza, koi zmysły, relaksuje. Bliski kontakt z przyrodą redukuje poczucie niepokoju, zmniejsza stres a co najważniejsze pozytywnie wpływa nie tylko na stan naszego serca, ale całego układu krążenia i układu nerwowego. Bo chociaż stres może mieć charakter pozytywny i mobilizujący, to jeśli przedłuża się lub występuje stale wyczerpuje siły organizmu i może przerodzić się w tzw. dystres – stres o takim natężeniu, który stanowi zagrozenie życia. Co więcej widok natury dodaje energii i poprawia pracę umysłu.

JAK SKUPIĆ SIĘ NA PRACY, GDY OTOCZENIE NAKŁANIA DO RELAKSU.

Człowiek zrelaksowany to człowiek szczęśliwy i zmotywowany. Oczywiście widok leżaka, parasola i lemoniady bardziej zachęca do wypoczynku niż do skupienia uwagi na dokumentacji czy projekcie ale już dobrze skomponowany zestaw mebli outdoorowych zacheci nas do działania. Miejsce pracy na biurowym tarasie czy w ogródku powinno być przemyślane i zaprojektowane. Tam, gdzie przestrzeń outdoorowa ma służyć do pracy zastosujmy stół i krzesła. Nie zapominając o przysłonięciu przestrzeni przed promieniami słońca. Miejsca dedykowane do spotkań nieformalnych a nawet wypoczynku i relaksu wyposażmy w fotele, kanapę i niski stolik. 

CZY WARTO TWORZYC TAKIEJ MIEJSCA NA BIUROWYM TARASIE?

Zdecydowanie tak. Nawet kilkanaście minut relaksu wpłynie pozytywnie na nasz umysł i zmotywuje nas do dalszego działania. Pamietajmy o tych, który pracują kreatywnie. Wszytscy ci, którzy tworzą procesy, projesty, prezentacje, grafiki, itp. potrzebują dodatkowych bodźców. Okazuje się, że natura jest jedynm z lepszych do pracy twórczej. 

Dlatego zajrzyjcie do nas i zobaczcie jak można urządzić outdoorową przestrzeń do pracy.