Office Plus

SUKCES DOBRZE ZAPROJEKTOWANY. 4 KROKI DO IDEALNEJ PRZESTRZENI

W procesie projektowania i realizacji przestrzeni biurowej i komercyjnej, warto wdrożyć metodę fit-out. W Office Plus obejmuje ona analizę środowiska pracy, projekt, prace budowlano-remontowe i kompleksowe wyposażenie wnętrz. Każdy z tych obszarów działa oddzielnie, jednak połączenie wszystkich pozwala na stworzenie idealnej przestrzeni biurowej w stu procentach spełniającej oczekiwania. Dobrze zaprojektowane biuro to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim komfortu i produktywności pracowników.

Najważniejsze kroki do idealnego biura

Jak urządzić biuro, aby realizacja była sprawnie poprowadzona, a efekt sprzyjał pracy i był przyjazny dla użytkowników? Odpowiedzią jest kompleksowa realizacja przestrzeni pod klucz. Zakłada współpracę z jedną firmą projektowo-wykonawczą podczas całej realizacji. Firmy działające w  sektorze fit-out muszą wykazać się nie tylko świetnym projektowaniem i dobrą organizacją, ale przede wszystkim odpowiednim zapleczem fachowców z różnych branż.

Bezpośredni kontakt klienta z jedną osobą – project managerem, który zarządza dedykowanym zespołem projektowym, zapewnia dostarczenie usługi  najwyższej jakości – na czas i przy założonym budżecie. Na czym dokładnie polega cały proces fit-out i jego poszczególne etapy? 

Krok 1. Badanie środowiska pracy

Prace nad zmianą przestrzeni biurowej warto rozpocząć od przeprowadzenia analizy środowiska pracy, efektywności zespołów i kultury organizacyjnej firmy. Badania połączone z elementami zarządzania zmianą pozwolą wyeliminować ryzyko źle zaplanowanych miejsc pracy i pomogą osiągnąć cele strategiczne firmy.

Wytyczne przedstawione w raporcie stanowią doskonałą bazę dla architektów, którzy na ich podstawie mogą zaplanować przestrzeń, jej funkcjonalność i aranżację wnętrz zgodny z potrzebami i tożsamością marki.

Krok 2. Projektowanie przestrzeni

To najważniejszy etap w całej realizacji. Dobrze zaplanowana przestrzeń i szczegółowo opracowany projekt, to clue sukcesu całej realizacji. Klient nie musi już bazować na swojej wyobraźni, ale dzięki nowoczesnym programom projektowym, może jakoby zobaczyć wnętrze w wizualizacji 3D. Dzięki temu unika się niepotrzebnych nieporozumień. Natomiast szczegóły podane na projekcie, jak chociażby rozmieszczenie gniazdek, stanowią wytyczne dla ekip budowlanych.

W przypadku projektowania przestrzeni biurowej środowisko pracy ma przede wszystkim zapewnić komfort psychiczny. Na etapie projektowania przestrzeni i jej aranżacji istotne jest zwrócenie uwagi na aspekty, które podnoszą produktywność zespołu i umożliwiają realizację zadań.

Ważne jest, aby projekt biura był na tyle elastyczny, żeby można było taką przestrzeń dostosowywać w miarę rozwoju firmy i zespołu.

Krok 3. Wykończenie wnętrz

Kompleksowa realizacja wnętrz biur – to nie tylko projekt i wdrożenie wystroju, ale również prace wykończeniowe, jak np. przeniesienie ścian działowych, prace demontażowe, malowanie ścian, wykonanie instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz wiele innych prac, które pozwalają uzyskać jak najlepszy efekt zgodny z projektem aranżacji biura.

W przypadku inwestorów zorientowanych na realizację dużych projektów, zakres prac ustala się indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie potencjalne potrzeby, jakie ma spełniać przyszłe wnętrze biurowe. Realizacja takich zleceń wymaga obszernego zaplecza kadrowego i sprzętowego po stronie wykonawcy oraz perfekcyjnej organizacji prac prowadzonych ściśle według przyjętego harmonogramu.

Krok 4. Wyposażenie wnętrz

To ważny etap, który zaczyna się już w momencie projektowania wnętrz. Doświadczony wykonawca potrafi doradzić rozwiązania, które zapewnią ergonomiczne, wygodne i dostosowane do charakteru pracy stanowiska. Dzięki bogatemu portfolio marek może dobrać rozwiązania skrojone pod wymiar danej organizacji.

Na tym etapie dostarczane są meble biurowe oraz inne elementy wyposażenia przewidziane w projekcie aranżacji: wykładziny, oświetlenie, fotele biurowe, a nawet rośliny. W zależności od typu biura, wyposażenie również dotyczy miejsc, w których przebywają klienci – recepcja, poczekalnie, pokoje konferencyjne, a nawet kantyny.

Fit-out z Office Plus

Dlaczego warto wybrać realizację biura w modelu fit-out z Office Plus? Przede wszystkim ta metoda realizacji przestrzeni biurowej zwiększa komfort klienta. Zamiast kontaktować się z wieloma firmami od projektowej po budowlaną, wszelkie kwestie związane z realizacją klient ustala z jedną firmą, która zarządza pracami. Fit-out pozwala:

  • skrócić czas realizacji biura w efekcie prowadzenia wielu działań jednocześnie
  • zminimalizować koszty i ograniczyć się do jednej, początkowej wyceny całego procesu
  • usprawnić proces realizacji dzięki bieżącej współpracy między podwykonawcami

Oddanie całej realizacji w ręce jednej firmy, pozwala na wprowadzanie drobnych zmian i ulepszeń, które zauważyć można dopiero podczas realizacji. Niezaprzeczalnym atutem tego typu realizacji jest odpowiedzialność za projekt, która spoczywa na jednej firmie, zamiast na kilku podwykonawcach, którzy konkurują ze sobą i przerzucają odpowiedzialność między sobą. Metoda fit-out coraz częściej wypiera tradycyjne sposoby budowy, realizacji i wykończenia biur, dzięki swojej efektywności i opłacalności.